Serena i Venus Williamsová na posledním turnaji sezony zatím nepoznaly hořkost porážky.

Mladší Serena hladce přehrála Dinaru Safinovou z Ruska a především ve druhém setu jí dala jasně najevo, kdo je na kurtu vládcem. To Venus měla svou cestu za druhým vítězstvím v Doha těžší a Jelenou Dementěvovou udolala ve třech setech.

Safinová se ve druhém setu položila

Serena Williamsová vyhrála po velkém boji první sadu. Safinová ještě stihla odvrátit první setbol, při druhém už ale úspěšná nebyla a Američnka získala náskok. Ve druhém setu Williamsová přidala, dvakrát získala podání soupeřky, vedla 4:1 a kráčela neohroženě za výhrou. Ruska jí navíc cestu usnadňovala nevynucenými chybami. Safinovou také zradilo podání, měla daleko horší úspěšnost servisu a navíc se dopustila sedmi dvojchyb. Za hodinu a necelých deset minut pak slavila výhru americká tenistka.

Ivanovičová zase prohrála

Srbka Anna Ivanovičová se ani ve svém druhém zápase na Turnaji mistryň neradovala z vítězství. Tentokrát nestačila na Věru Zvonarevovou z Ruska, které podlehla 1:2 na sety. Po prohře s krajankou Jankovičovou tak má na svém kontě dvě prohry.

Dva zápasy, dvě výhry...

Taková je bilance Zvonarevové na Turnaji mistryň, která se na poslední podnik sezony kvalifikovala až jako poslední z osmi účastnic.

V duelu s Ivanovičovou vyhrála první sadu 6:3, do druhého setu ale lépe vstoupila Ivanovičová a vybudovala si náskok. Vedla 4:1 a 5:2, nakonec však set dospěl do zkrácené hry. Tam ale stejně uspěla srbská tenistka a vynutila si prodloužení zápasu o rozhodující sadu.

Srbská kráska nezvládla závěr

Tam se nejprve vedlo lépe Zvonarevové, která hned ve druhé hře získala servis soupeřky a vedla 3:0. Od té chvíle se zdálo, že zápas dovede do vítězného konce. Situace se zdramatizovala v koncovce, kdy Ruska vedla 5:3, ale ztratila servis. Vzápětí ale stejnou mincí opatila soupeřce a získala po dvou hodinách a šestadvaceti minutách celý zápas.

"Jsem šťastná, že se mi povedlo vyhrát už druhý zápas. Bylo to hodně těžké. Myslím ale, že se mi daří předvádět dobrý tenis," hodnotila zápas Věra Zvonarevová bezprostředně po jeho skončení. "Možná jsem mohla rozhodnout o vítězství už ve druhém setu. To se sice nepovedlo, ale hlavní pro mě je, že jsem to nakonec zvládla, získala třetí sadu a vyhrála," dodala.

Venus porazila i druhou soupeřku z Ruska

Po úvodním vítězství nad Dinarou Safinovou 2:0 přehrála Venus Williamsová v poměru 2:1 na sety Jelenu Dementěvovou.

První set byl dlouho vyrovnaný. Rozhodující chvíle přišla za stavu 5:4 pro Venus Williamsovou. Američanka totiž dokázala právě v této fázi zápasu vzít ruské soupeřce podání a získat sadu v poměru 6:4. Druhý set uhrála stejným poměrem ruská tenistka, která pak hned v úvodu rozhodující sady prolomila soupeřce servis, zdálo se, že vykročila ke konečnému vítězství. Jenže vedení 2:0 nepotvrdila při svém servisu a Venus Williamsová otočila bitvu ve svůj prospěch. Zápas trval bezmála dvě a půl hodiny.

"Soupeřka hrála skvěle, dostávala mě do dlouhých výměn a já jsem měla hodně práce, než jsem ten zápas vyhrála. Jsem šťastná, že se to povedlo a už se moc těším na další zápas proti sestře Sereně. To bývají vždycky hodně emotivní zápasy," zhodnotila zápas a zároveň pohlédla do nejbližší budoucnosti Američanka Venus Williamsová.

Výsledky:

Sony Ericsson Championships - Doha, 4,55 mil. USD

Bílá skupina: Zvonarevová (8-Rus.) - Ivanovičová (4-Srb.) 6:3, 6:7(5), 6:4.

Kaštanová skupina:
V. Williamsová (7-USA) - Dementěvová (5-Rus.) 6:4, 4:6, 6:3, S. Williamsová (3-USA) - Safinová (2-Rus.) 6:4, 6:1.