Hokej

Prusek se stěhuje se do Rigy

Vítkovický hokejový brankář Martin Prusek má nové angažmá, dohodl se na hostování s lotyšským klubem Dinamo Riga a vrátil se tak zpět do KHL.

V pondělí se Prusek vrátil z dvouměsíčního hostování v KHL, kde hájil barvy Spartaku Moskva, který koučuje Miloš Říha. Ten chtěl ostravského rodáka ve svém týmu udržet, ale nakonec z toho sešlo. "Jednalo se spíš o další měsíc a to by pro mě moc neřešilo. Pak bych musel zase něco hledat," řekl k situaci brankář.

Podepsal smlouvu na rok

Český gólman podepsal smlouvu na rok a v Rize se bude hlásit v pátek. A nečekají ho jen neznámé tváře: tým koučuje slovenský trenér Július Šupler a v kádru je český obránce Filip Novák nebo slovenští útočníci Ronald Petrovický s Marcelem Hossou. "Určitě je to lepší, když je v kabině nějaký Slovák nebo Čech, ale všechno je to o výsledcích. Když se bude dařit, bude to plus," řekl dnes Prusek.

Naumovs nebo Prusek?

O post jedničky by měl Prusek zápasit s devětatřicetiletým lotyšským veteránem Sergejsem Naumovsem. Zajímavostí je, že ve vedení klubu se pohybuje i někdejší vynikající gólman sborné Arturs Irbe. "Sám jsem zvědav, jak ta spolupráce bude vypadat. Neznám se s ním," podotkl Prusek.


Riga je pro Pruska velkou neznámou, i když si proti ní ještě za Spartak zachytal. "Hráli s námi celkem dobře. Hlavně dopředu jsou výborní. Město neznám vůbec, nikdy jsem tam nebyl. Ale těším se tam, je to zase nová výzva," dodal zkušený gólman.

Prusek si zahrál i ve slavné NHL

Prusek během dvou měsíců ve Spartaku nastoupil do 22 utkání a držel si úspěšnost zákroků 87,9 procenta. Brankový průměr měl pak kolem třech branek na zápas. Gólman již v Rusku v minulosti působil. Před angažmá ve Spartaku Moskva hájil klec SKA Petrohrad v sezoně 2006/2007. Tehdy nastoupil do 22 zápasů, ve kterých 55krát inkasoval. Prusek byl u úspěchů české hokejové reprezentace, coby náhradník si odvezl bronz ze světových šampionátů v letech 1997 a 1998. O rok později to byla dokonce medaile zlatá. Odchovanec Vítkovic nakoukl i do prestižní zámořské NHL, kde hájil barvy Ottawy a Columbusu. Zde nastoupil do 57 duelů.

hrc, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události