Tenis

Zvolte si nejkrásnější tenistku světa!

Zvolte si nejkrásnější tenistku světa!
Zdroj: oficiální zdroj

Pokud si myslíte, že s odchodem ruské krásky Anny Kurnikovové ze světového tenisu zmizela i veškerá krása, tak se mýlíte.

Při pohledu na mnohé z nich se vám zdá, že hledíte na světové topmodelky. Chyba lávky. Jsou stejně krásné, jejich kočičí pohled je stejně zničující, ale ještě mocnější je servis, který posílají na druhou stranu kurtu.

Podívejte se na tenisové krásky v reklamním spotu


Nicole Vaidišová (41. místo v tenisovém žebříčku)

Devatenáctiletá Češka, která je jedním z nejznámějších jmen Bolletieriho tenisové akademie, neprožívá v tuto chvíli příliš šťastné období, alespoň co se tenisu týče. Letos totiž nevyhrála jediný turnaj, což se jí nestalo už dlouhá léta. Na druhou stranu se jí daří v partnerském životě, ve kterém to Vaidišové klape s tenisovým kolegou a krajanem Radkem Štěpánkem. Vaidišová, která je hlavní tváří sportovní značky Reebok, je vášnivou fanynkou hokejového klubu Tampa Bay Lightning.

Podívejte se na nejkrásnější tenistky světa


Maria Kirilenková (9. místo v tenisovém žebříčku)
Jednadvacetiletá ruská tenistka odpálila svoji kariéru v roce 2002, když triumfovala na Canadian Open a chvíli na to i v juniorské části US Open. O další tři roky později vyhrála svůj první turnaj na okruhu WTA. “Makiri”, jak ji na tenisovém okruhu přezdívají kolegyně, je velkou kamarádkou Marie Šarapové, od které možná odkoukala zálibu v módě. V roce 2006 si ji vybrala prestižní světová návrhářka Stella McCartney jako tvář značky Adidas.


Zdroj: oficiální zdroj

Dominika Cibulková (20. místo v tenisovém žebříčku) Devatenáctiletá rodačka ze slovenských Piešťan vletěla do světové stovky v loňské sezoně. Zarputilé bojovnici, která ničí svoje soupeřky hlavně svojí běhavostí, patří v tuto chvíli 20. příčka na světě.

Maria Šarapovová
( 6. místo v tenisovém žebříčku )

Kráska, která doslova "zabíjí" soupeřky na kurtu tenisovým uměním i hlasitým projevem, jenž je přirovnáván ke startu tryskového letadla, neprožila příliš úspěšnou sezonu. Odchovankyni Bolletieriho tenisové akademie, kterou prošla řada světových tenistek, totiž trápila četná zranění. Jednadvacetileté ruské dračici zbyl alespoň čas na její milovaný koníček, kterým je móda. I přesto skončí vítězka tří světových grandslamů na šestém místě tenisového žebříčku.


Zdroj: oficiální zdroj

Ana Ivanovičová (4. místo v tenisovém žebříčku)

Srbská vítězka grandslamového French Open z letošního roku je milovnicí basketbalu, který hraje se svým bratrem Milošem. Svoje tenisové kombinační schopnosti pak dvacetiletá černovláska trénuje u sudoku, který je pro ni také prostředkem k uklidnění. Je totiž horlivou fanynkou fotbalového klubu Partizan Bělehrad. Společně s tenisovým kolegou Alexandrem Djordjevičem a režisérem Emirem Kosturicou je vyslankyní organizace UNICEF.Ashley Harkleroadová (101. místo v tenisovém žebříčku) Třiadvacetiletá americká tenistka je jedinou hráčkou z našeho výběru, která se nachází mimo světovou stovku. Talentovanou hráčku neproslavilo její tenisové umění, ale nafocení série lechtivých fotografiií pro magazín Playboy. Na tenis teď bude muset zapomenout, protože John McEnroe se při komentování US Open prořekl, že je těhotná se svým trenérem Chuckem Adamsem.

Daniela Hantuchová
(19. místo v tenisovém žebříčku ) “Sestra ve zbrani” Dominiky Cibulkové je ve světovém žebříčku pouze o jediné místo před svojí krajankou. Žena, kterou v současné době vedou hned dva tenisoví trenéři, spolupracuje i s Martinou Navrátilovou, která je její mentorkou. Devatenáctá hráčka světa je podobně jako několik málo jejich kolegyní oblíbenou tváří sportovních značek. Navíc spolupracovala s několika softwarovými firmami při vytváření tenisových videoher.

Serena Williamsová
(3. místo v tenisovém žebříčku ) Suverénně nejúspěšnější tenistka z našeho hvězdného výběru, která dokázala ovládnout celkem osmnáct tenisových grandslamů. V sedmi případech zvítězila ve čtyřhře společně se svojí starší sestrou Venus. Kritikové bílého sportu jí někdy vytýkají přílišnou výstřednost v oblékání. Williamsová se totiž nestydí vyběhnout na kurtu v koženém či riflovém kompletu.Aljona Bondarenková (32. místo v tenisovém žebříčku) Čtyřiadvacetileté ukrajinské tenistce, kterou trénuje její matka Natalia, patří ve světovém žebříčku 32. místo. Se svojí sestrou Katerynou vyhrála v roce 2008 čtyřhru na Australian Open.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události