Fotbal

Del Piero kouzlil, Wenger litoval zahozených šancí

Středeční zápasy nabídly několik překvapivých výsledků. Nedvědův Juventus raboval v Madridu díky dvěma brankám "božského Alexe" Del Piera. Arsenal pouze remizoval v Aallborgu, stejně jako Manchester United v Celtic Parku.

Kdyby se měla volit hvězda čtvrtečního večera, bezesporu by se jí stal zkušený turínský srdcař Alex Del Piero, který dvěma brankami popravil šance Realu Madrid na dobrý výsledek. První gól vstřelil Del Piero již v 17. minutě, kdy se prosadil přesnou střelou k tyči.
Další gól přidal Del Piero z přímého kopu a rozhodl tak o vítězství svého týmu na horké madridské půdě.

Del Piero si užíval ovace

"Stadion Bernabéu mi dal opravdu nezapomenutelné vzpomínky. Dva góly jsou skvělé, stejně jako ten výsledek. Nicméně nejvíc jsem si to užil, když jsem opouštěl trávník za aplausu tribun,“ vychutnával si Del Piero chvíle, kdy mu v 90. minutě tleskali všichni fanoušci na Bernabéu.


Trenér Juventusu Claudio Ranieri prohlásil, že se Alessandro Del Piero na trávníku bavil. "Del Piero byl opravdu vynikající. Dokázal, že je skutečný kapitán a vzal veškerou odpovědnost sám na sebe. Myslím, že na hřišti předvedenou hrou bavil,“ prohlásil Ranieri na serveru goal.com. „Hraje skvěle několik posledních týdnů a tento zápas byl pro něj znovu velkou motivací. Ale musím pochválit celý tým, hrál velmi dobře.“

Wenger litoval zahozených šancí

Londýnský Arsenal doma překvapivě pouze remizoval s Fenerbahce Istanbul 0:0 a trenér Arsené Wenger byl po zápase velmi zklamaný. „Vytvořili jsme si několik příležitostí, během prvního poločasu tři až čtyři šance, ale nedokázali jsme dát gól. Ve druhé půli jsme pak upustili od své hry a už nebyli tolik nebezpeční,“ litoval Wenger.
„Zkrátka jsme už neměli po třech těžkých zápasech dostatek fyzické kondice na to, abychom prorazili obranu Fenerbahce. Neměli jsme dostatek času na to, abychom nabrali ztracené síly,“ uvedl Wenger.Giggs: Měli jsme na vítězství

Manchester United se v ostrovním derby na půdě skotského Celticu Glasgow musel spokojit s remízou 1:1. Jedinou branku „rudých ďáblů“ vstřelil zkušený záložník Ryan Giggs, který po zápase prohlásil, že jeho tým měl na vítězství. „V prvním poločase jsme hráli opravdu špatně, ale ve druhé půli jsme se hodně zlepšili. Tvrdě jsme pracovali a Celtic přehráli,“ řekl Giggs pro skysports.com.
„Nakonec se musíme spokojit s remízou, ale rozhodně jsme měli na vítězství. Naše tempo hry tomu odpovídalo. Nyní nám ale nezbývá nic jiného, než tvrdě pracovat i v ostatních dvou zbylých zápasech,“ smířil se záložník United s jednobodovým ziskem.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události