Fotbal

Útočník Besta se těší na testy v Charltonu

Brněnský útočník Aleš Besta v neděli odletí na týdenní zkoušku do anglického Charltonu.

Hráč, který byl koncem září po konfliktu s tehdejším trenérem Petrem Uličným vyřazen z kádru, k tomu dostal od vedení moravského celku souhlas.


"V Anglii budu týden, pokud by to vyšlo a vzali by mě, splnil by se mi velký sen. Myslím, že každý fotbalista by tam chtěl hrát," uvedl Besta, který se od vyhazovu připravuje individuálně.

Neprotiřečí si trenér s majitelem?

Dočasný brněnský trenér Aleš Křeček chtěl v minulém týdnu Bestu zpátky do týmu, ovšem důrazný útočník to odmítl. "Řekl jsem mu, že už by to nebylo ono, takže se vrátit nemůžu," podotkl Besta, který se do Charltonu velmi těší. "Jsme spolu v kontaktu měsíc, konečně se všechno připravilo tak, abych tam mohl letět," dodal.


Slova trenéra Křečka si ale odporují s vyjádřením představitele klubu Romana Prose. Zatímco trenér uvedl, že chtěl Bestu zpátky do týmu, podle Prose má cestu do Brna zavřenou. "Každý zájem o Aleše Bestu vítáme. V našem klubu si svým jednáním zavřel další sportovní cestu. Proto chceme udělat všechno pro to, aby přestoupil v zimním termínu do jiného klubu," řekl majoritní vlastník brněnského klubu Roman Pros.


Klub Charlton Athletic hraje druhou nejvyšší anglickou soutěž a momentálně je na 22. pozici, která by na konci sezony znamenala sestup. Proto klub usilovně shání posily a dravý Besta by se mu svým herním stylem mohl hodit. "Myslím, že mám velkou šanci se tam probojovat do kádru. Podle zpráv, které jsem dostal, mám být v klidu a soustředit se na zkoušku. Věřím, že to vyjde," řekl Besta.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události