Fotbal

Pohár UEFA: Shoří Aston Villa na horké půdě Slavie?

Fotbalisty Slavie čeká dnes na stadionu v Edenu první zápas základní skupiny Poháru UEFA. Podle bývalého hráče Slavie Radka Černého může český klub zvítězit.

I když si Slávisté uvědomují, že jsou v utkání outsiderem, je jejich cílem vítězství a k tomu by je mělo dotlačit i jedenadvacetitisícové publikum.


V Edenu už totiž bylo několik dní před zápasem vyprodáno a celá Praha napjatě očekává dramatický souboj o pohárové body. Slávistům by do karet mohl hrát i fakt, že anglické mužstvo přijelo do České republiky v oslabené sestavě. Chybí Petrov, Milner, Harewood a Osbourne. Z toho první tři jmenovaní patří k základním stavebním kamenům trenéra O'Neilla.
Respekt z Aston Villy je na místě

Slavia respektuje sílu Aston Villy, která je v současné době na pátém místě Premier League, ale zároveň chce na vyprodaném domácím stadionu vyhrát. "Čeká nás těžký soupeř, ale budeme chtít hrát bez respektu a uvidíme, co z toho vzejde. K sebevědomí musíme přidat dobrý přístup a kvalitní výkon. Do zápasu rozhodně jdeme s tím, že chceme vyhrát," uvedl trenér Karel Jarolím, jehož svěřenci na tom v současné době musí být psychicky výborně, protože se jim skvěle daří v Gambrinus lize i domácím poháru.

Ex-slávista Černý: Slavia může překvapit soupeře kombinačním fotbalem

O vítězství Slavie nemůže být podle bývalého hráče Slavie Radka Černého řeč. Alespoň to si myslí britská média. "V Anglii sleduji tisk a televizi a o Slavii, jejich hráčích a trenérech tam nebyla zmínka ani jedním slovem, což samozřejmě vede k podcenění,“ řekl Černý, který v současné době působí v druholigovém anglickém klubu Queens Park Rangers. Podle Černého by se angličtí novináři mohli pořádně divit. "Rozdíl ve výkonnosti Aston Villy a Slavie není tak velký. Pokud Slavia bude hrát stejný kombinační fotbal jako v české lize, tak by mohla svého soupeře zaskočit,“ uzavřel Černý, jehož klub dokázal Aston Villu nedávno porazit 1:0 v anglickém poháru.

Klíčem k úspěchu budou diváci

Kapitán "sešívaných" Erich Brabec věří, že týmu pomůžou také fanoušci. "Hrát před vyprodaným Edenem je něco úžasného. Věřím, že divákům přichystáme dobrou podívanou, se skvělým koncem pro nás," řekl Brabec.Jeho slova potvrzuje i "Štístko" Vladimír Šimcer. "Diváci v Edenu nás burcují k tomu, abychom utkání nevypustili. Chtěli bychom jim ukázat, že jsme stejně dobří jako Aston Villa a že jsme schopní je doma porazit. Skalp mužstva z Premier League je krásný sen a krásná motivace,“ vysvětlil zkušený středopolař.

Trenér Aston Villy upozornil na bilanci Slavie

Respekt má před Slavií také Aston Villa. Vždyť český mistr v Edenu ještě neprohrál a teprve v nedělním ligovém utkání s Brnem poprvé inkasoval. "Neřekl bych, že jsme favorité. Slavia je velmi silný tým a pokud zde ještě nedostala v evropských pohárech gól, nemá se trenér Jarolím čeho obávat," prohlásil kouč Aston Villy Martin O'Neill.


Hráči Aston Villy nejsou žádní nazdárci

Aston Villa je pátým nejslavnějším anglickým klubem. Předčí ji pouze Liverpool, Manchester United, Arsenal a Everton. Klub z Birminghamu vyhrál sedmkrát anglickou ligu a sedmkrát Anglický pohár. Jen pro pořádek, v dnešní době všemi pády skloňovaná Chelsea se s Aston Villou nemůže rovnat. Birminghamský celek  má v Čechách hodně příznivců, protože jeho dres ještě letos na jaře oblékal Patrik Berger. Před ním tímto klubem prošli Milan Baroš a na soupisce figurovali i obránci Václav Drobný a Ivo Staš.

Předpokládané sestavy:

Slavia:
Vaniak - Krajčík, Suchý, Brabec, Hubáček - Černý, Jarolím, Tavares, Šmicer, Švento - Necid.

Aston Villa:
Friedel - L. Young, Cuellar, Laursen, Shorey - Milner, Reo-Coker, Barry, A. Young - Agbonlahor, Carew.


Utkání Poháru UEFA mezi Slavií a Aston Villou začíná v Edenu dnes ve 20.45 hodin. Přímým přenosem ho vysílá stanice Nova Sport. ON-LINE reportáž z tohoto zápasu můžete sledovat na našem webu TN.cz.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události