Hokej

VIDEO: Sparta hodlá s darováním krve oslovit i další kluby

Hokejová Sparta se stejně jako loni hromadně vydala do Thomayerovy nemocnice, aby darovala svou krev.

Pod jehlu šlo jak vedení holešovického celku, tak i klubové legendy s hráči současného mužstva. Této charitativní akce se však účastní i řada sparťanských fanoušků. “Minulý rok jsem tu nebyl, ale četl sem o tom v médiích. Podle mě je to výborný nápad a já jsem jen rád, že se toho můžu účastnit,“ říká sparťanský útočník Michal Broš.

Sparta bere celou věc opravdu vážně

Generální manažer klubu Petr Bříza přesvědčuje, že se v první řadě jedná o správnou věc, a nikoliv o marketingový tah, jak na sebe ještě více upozornit. “Nebereme tuhle akci jako jednorázové zviditelnění. Chceme z toho vytvořit projekt, který bude dlouhodobě patřit ke Spartě,“ nastiňuje svou vizi. “Celá akce bude trvat tři týdny a skončí zápasem, do kterého nastoupíme ve speciálních dresech bez reklam, jen s logem sparťanské krve. Sada těch dresů bude potom vydražena pro charitativní účely,“ dodává Bříza vzápětí.

Bříza hodlá s "krví" prorazit i do fotbalu

A ve svých plánech jde ještě dál - s dárcovstvím krve hodlá oslovit i kluby napříč extraligou. “Ale nemusí jít nutně jen o hokejové týmy, celá věc by se mohla ujmout také ve fotbale.“ Ovšem pozor! Záslužný projekt má i své stinné stránky… “Loni jsme darovali krev a na ledě se nám poté vůbec nedařilo. No a hned se začalo psát o tom, že nám s krví vzali i všechnu bojovnost… Je to taková dvojsečná zbraň,“ usmívá se Bříza.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události