Hokej

Růžička během tréninku bouřil

Na turnaji Karjala Cup hráče po úvodním zápase s Finskem nečekal volný den, ale pořádně ostrý trénink.

Hlavní trenér Vladimír Růžička se snažil svůj tým připravit především na oslabení. Formace v bílých a červených dresech naplno makaly v jednom obraném pásmu. Ostatní přihlíželi a Růžička dával pokyny: "Všichni makáme naplno. Obrana i útok, žádný klouzání. Připravte se, já vám nastřelím puk," křičel na celou halu charismatický kouč, aby dal jasně najevo důraz na nasazení a tempo i při tréninku.

"Seřval" i Vašíčka

"Kam to ale jedeš Pepó, vždyť je tady pak bek úplně volnej. Střídáme," rozhněval se na chvilku na svého bývalého svěřence ze Slavie Josefa Vašíčka. Za minutu o tom ale nevěděl. "Super chlapi, super. Takhle to musíme hrát," nezapomněl pochválit obranou čtveřici, která zvládla tréninkové dávky podle jeho představ.

Vašíček: Růžička hokeji rozumí...

"Každý jsme zvyklí na něco jiného. Sice si něco řekneme v kabině u tabule, ale na ledě je to určitě lepší. Přesně si vyzkoušíme názorné situace," vrátil se k tréninku po jeho skončení Vašíček. Ten se nad výlevem svého kouče o pár minut dříve pouze pousmál: "Je pro nás přirozenou autoritou. Má své charisma a to je pro nás dobře."


"Já ho pamatuju ze Slavie i mistrovství světa. Je to člověk, který tomu rozumí a sám toho v hokeji hodně dokázal. Když se s ním o hokeji bavíte, hned poznáte, že ví o hokeji strašně moc," snaží se Vašíček charakterizovat Růžičku. Ten se před sezonou vrátil k národnímu týmu, přestože trénuje i pražskou Slavii. Hráčům to ale vůbec nevadí.


Statečně splňují jeho vysoké nároky nejen v zápase, ale i při tréninku. "V Rusku máme někdy třeba pět dní volno, jedná se o tréninky jiného charakteru. Tady za čtyři dny odehrajeme tři zápasy, takže zbude čas na jeden trénink a pár rozbruslení," nechtěl srovnávat páteční dril s tím ruským urostlý centr.


Ten se v sobotu oproti úvodnímu duelu posune do druhé formace, Čechy čeká důležitý souboj se Švédskem. "O Švédech jsme se ještě nebavili, možná něco přijde zítra ráno. My se ale musíme soustředit na svojí hru a náš výkon. Přinutit je hrát náš hokej a ne opačně," burcuje závěrem Vašíček.

jpz, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události