Fotbal

Švancara: Nejhezčí gól jsem dal proti Bohemce

Na vaše otázky odpovídal v on-line rozhovoru hráč s přezdívkou Žižkovský Mercedes.

Fotbalový hračička Petr Švancara je známý svými fotbalovými dovednostmi, ale také touhou v první řadě pobavit diváky, pro které se hra s kulatým nesmyslem hraje. Jeho netradiční gólové radovánky "nadzdvihly mandle" nejednomu trenérovi a pobavily tisícovky fanoušků. Kvůli svému smyslu pro humor je také oblíbeným respondentem novinářů.


V našem on-line rozhovoru prozradil, že za nejhezčí gól jeho kariéry považuje ten, který vsítil po famózním sólu proti Bohemians Praha v 6. kole letošního ročníku Gambrinus ligy. Co ho přivedlo k fotbalu? Kdo je jeho fotbalový vzor? Proti kterým obráncům nerad nastupujje? A co se stalo, když přišel domů dvakrát opilý? Na tyto a další zajímavé otázky poskytl neméně překvapivé odpovědi.


Rozhovor


Třicetiletý Švancara přišel na Žižkov před začátkem minulého ročníku ze svého srdečního Brna a výrazně pomohl prvoligovému nováčkovi k záchraně. Z 28 odehraných kol chyběl Švancara pouze v jednom utkání a nastřílel šest branek.


V nové sezoně se ale Žižkovu nedaří a navzdory síle svého kádru okupuje až poslední místo v ligové tabulce. To se samozřejmě nelíbí vedení, které už dvakrát (!) vyměnilo kouče a odejít musel i nový sportovní ředitel Pavel Kuka. Cílem nového trenéra Ščasného je teď jednoznačně zachránit ligu pro Viktorku.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události