Hokej

Řada klubů KHL neplatí hráčům včas výplaty

Takřka čtrnáct celků Kontinentální hokejové ligy se opozdilo se zářijovými výplatami pro hráče. Informaci přinesl v pátek server gazeta.ru.

Největší problémy s výplatami vznikly v klubech, jejichž hlavními sponzory jsou železárny a ocelárny. Vážné starosti mají v Čerepovci, za který nastupuje i český hokejista Josef Straka, kde hráčům dluží výplaty ještě za srpen. Problémy mají i v Magnitogorsku, Jan Marek a další hráči Metallurgu stále čekají na zářijovou výplatu.

Hrdinu Malkina by přišla hospodářská krize draho

"Řekli nám, že za takové situace nemůžeme žádné výplaty čekat," řekl serveru gazeta.ru anonymně jeden z hokejistů Magnitogorsku. Musíme se s tím smířit a vydržet to. Jak asi má být těm, co pracují ve fabrice a zůstanou nejen bez práce, ale i bez prostředků na existenci? V Magnitogorsku se hodně mluvilo o tom, že Mettalurg může získat zpátky Malkina a nabídnout mu kontrakt ve výši 11 milionů dolarů. Ta suma se probírala i v tisku. Ale já myslím, že Viktor Filippovič Rašnikov tenhle krok prostě nemůže udělat. Nestálo by to za to, co by se pak dělo ve městě..," dodal nejmenovaný hokejista.

Jágr podle další ruské báje hájil zaměstnavatele

Bez zářijové výplaty byli dlouho i hokejisté omského Avangardu. Podle oficiálních informací měsíční fond na platy hráčů týmu Wayna Fleminga je sestaven ze dvou milionů dolarů. Sehnat takové peníze v podmínkách ekonomické krize nemohl dlouho ani gubernátor oblasti Leonid Poležajev. Když se o tom dozvěděli hokejisté, tak Jaromír Jágr, který je nejlépe placeným hráčem ligy, vyzval spoluhráče, aby prostě přestali řešit peníze a zabývali se jen hokejem. Nakonec v posledních dnech října "jestřábi" výplaty dostali.

Vyplatil se povedený start do sezony

V září nebrali peníze ani v Novokuzněcku. Místo milionu dolarů, které každý měsíc posílá klubu hlavní sponzor týmu "Evrazholding", přišla na bankovní účty Metallurgu suma přibližně ve výši tři sta tisíc dolarů. To na výplaty hokejistů a trenérů nestačilo. "Navrhli nám, abychom chvíli počkali," řekl jeden z hokejistů. "Výplaty slíbili, ale s prémiemi za září jsou problémy. Ještě štěstí, že jsme vyhráli dost zápasů už první měsíc ligy." oddechl si anonymní zdroj.

V Kazachstánu pomohl prezident

V nejvýchodnějším klubu ligy, chabarovském Amuru, zatím hráči výplaty dostávají včas, nehledě na to, že hlavním sponzorem týmu je také metalurgická společnost Amur Metall.


Bez vážných následků jsou zatím i kluby z blízkého zahraničí. "Barys" Astana minulý měsíc přešel pod jurisdikci Kazachstánských železnic a noví sponzoři, které do týmu osobně přivedl prezident republiky Nursultan Nazarbajev, zatím plní své sliby.

Marnotratní Rusové zřejmě zavedou platový strop

Finanční problémy mají i kluby moskevského regionu. HK MVD, jehož sponzorem je VTB, dluží svým hráčům hned za dva měsíce. Moskevský Spartak za měsíc.


Bossové KHL vystoupili s návrhem k manažerům klubů. Navrhují schůzku na leden, kde by se probraly otázky platů hokejistů na příští sezonu. Je jasné, že v současných podmínkách bude těžké udržet úroveň nynějších mezd.

Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události