Motorsport

Schumacher proti Hamiltonovi? Zřejmě již brzy!

Schumacher proti Hamiltonovi? Zřejmě již brzy!
Zdroj: TN.cz

Legendární Michael Schumacher s velkou pravděpodobností vyzve svého nástupce a úřadujícího šampiona formule 1 Lewise Hamiltona.

Při populárním Závodu šampionů na londýnském stadionu Wembley, který se uskuteční 14. prosince, dojde možná na vysoce očekávaný souboj mezi Michaelem Schumacherem a Lewisem Hamiltonem. Zprávu přinesl v pátek server motorsport-total.

Hamilton souhlasil, rozhodne ale diář

"Lewise jsme pozvali a řekl, že přijede rád," prohlásil Fredrik Johnsson, který podnik poprvé organizoval se svou manželkou, bývalou slavnou jezdkyní rallye Michele Moutonovou, už před dvaceti lety. "Otázkou je jen to, zda ho McLaren pustí, a zda má ve svém diáři vůbec nějaký čas. Každopádně od nás pozvání platí a místo vedle Davida Coultharda ve formulovém týmu Británie je volné," dodal Johnsson.


Jako jistou označil svou účast v populárním závodě sedminásobný šampion formule 1 Michael Schumacher. Ten se do té doby snad oklepe z neuvěřitelného vyvrcholení letošního šampionátu, tak dramatický finiš prý ještě nikdy nezažil, ani neviděl.

Dramatický dojezd VC Brazílie s originálním komentářem si můžete prohlédnout na videu:


Premiéra jako třešnička na dortu

Nyní bude mít možnost utkat se s vítězem tohoto nervydrásajícího epilogu a nejmladším mistrem světa v historii formule 1. Třiadvacetiletý Hamilton získal titul minulou neděli, se sedminásobným mistrem světa F1 Michaelem Schumacherem se na trati ještě nikdy nesetkal, protože Němec ukončil kariéru po sezoně 2006 a Brit vstoupil do F1 až v následující sezoně.


Schumacher se vloni poprvé účastnil Závodu šampionů. Na speciální asfaltové trati s množstvím zatáček a překřížení nestačil až ve finále na okruhového pilota Mattiase Ekströma, ale spolu s mladým Sebastianem Vettelem vyhráli pro Německo takzvaný Pohár národů.

Michael Schumacher nedávno prohlásil, že Hamilton může být úspěšnější, než on:


V Závodu šampionů by se měly objevit osobnosti jako David Coulthard, Sebastian Vettel, mistr světa v rallye Sebastien Loeb, vítěz čtyřiadvacetihodinovky v LeMans Tom Kristensen nebo trojnásobný mistr světa v závodech superbiků Troy Bayliss.


Závod se koná od roku 1988 na počest finského rallyového jezdce Henriho Toivonena, jenž dva roky před tím uhořel ve své lancii při Korsické rallye. Jeho memoriálu s charitativním podtextem se tradičně účastní zástupci různých motoristických odvětví.

dfk, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události