Tenis

Štěpánek mezi elitou na Turnaji mistrů!

Štěpánek mezi elitou na Turnaji mistrů!
Zdroj: TN.cz

Český tenista je sice až 26. ve světovém žebříčku, přesto mu zástupci ATP zavolali a pozvali jej do Šanghaje jako náhradníka.

Štěpánek by se tak mohl dostat do hry na vyvrcholení mužského tenisového roku v případě, že se jeden z osmi účastníků elitního turnaje zraní. Podle sobotního vydání MF Dnes je totiž hned prvním náhradníkem.

Patnáct tenistů účast odmítlo

"Vedení ATP ho telefonicky kontaktovalo, zda má zájem hrát na Masters. Neváhal a rozhodl se tam odletět. Je to výzva a zároveň ojedinělá možnost," líčil pro MF DNES Štěpánkův manažer Tomáš Krčma.


A jak je vůbec možné, že se 26. tenista žebříčku ATP bude prvním náhradníkem na Turnaji mistrů v čínské metropoli? Vedení ATP oslovilo dalších 15 tenistů, kteří jsou ve světovém hodnocení před Štěpánekm, ti ovšem z nejrůznějších důvodů nabídku odmítli.


Mezi nimi tedy i nejvýše postavený český tenista Tomáš Berdych, kterému v hodnocení patří 20. místo. Již dříve se z turnaje pro zranění odhlásila světová jednička Rafael Nadal ze Španělska.

Zahraje si? Šance není malá

Štěpánek je sice pouze náhradníkem, jeho šance na to, že do turnaje zasáhne, ale malá není. "Sezona je dlouhá, hráči jsou unavení, zranění častá. Je reálná šance, že Radek si nejede do Šanghaje jen sednout," míní Krčma.


Naději mu dává dění na právě probíhajícím Turnaji mistryň, kde v pátek kvůli zranění odstoupily srbská tenistka Ana Ivanovičová a její americká kolegyně Serena Williamsová. Do hry se tak dostaly náhradnice Polka Agniezska Radwaňská a Ruska Naďa Petrovová.


Turnaj mistrů začíná v neděli 9. listopadu, o den později pak nastoupí ke svému prvnímu zápasu dvojice Dlouhý, Paes.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události