Sport

Stříbrní slovenští olympionici zvažují přestup do ČR

Posádka slovenského čtyřkajaku, která na OH v Pekingu získala stříbrné medaile, se cítí nedoceněná, proto koketuje s přestupem do České republiky.

Konkrétně se jedná o kvarteto Michal Riszdorfer, Richard Riszdorfer, Erik Vlček a Juraj Tarr. V sobotu o tom informoval server slovenského deníku Sme.

Lákala je prý Dukla

"Je to choulostivá záležitost. Nevylučujeme to. Není správné, jakým způsobem Slovenský olympijský výbor schvaluje věci," uvedl Michal Riszdorfer. Jedenatřicetiletý člen čtyřkajaku tvrdí, že před dvěma lety dostal on a jeho kolegové nabídku z ČR. Od svazu to ale nebylo.


"Oslovil nás český klub Dukla Praha. Bylo už pozdě, olympiáda se blížila. Slovenský olympijský výbor by už přestup nedovolil a my jsme nechtěli riskovat start v Pekingu," tvrdí Riszdorfer. "Když závodíte za český klub, můžete startovat na českých šampionátech. A po určité době změnit státní příslušnost a reprezentovat. Momentálně je to otevřené, mohli bychom přestoupit. Dva roky před olympiádou se to ale zablokuje," dodal dvojnásobný olympijský medailista.

Tradiční klub zatím nemá prostředky

Dukla by slovenský čtyřkajak brala, ale nemá na něj prostředky. "Mluvili jsme o tom, ale zatím jen v teoretické rovině. Řekl jsem jim: Kluci, vás bych bral. Ale konkrétně jsme žádnou nabídku neprobírali," uvedl vedoucí trenér kanoistů Dukly Vratislav Odvarko.


V českém klubu už v minulosti působili dva Slováci - Mário Ostrčil a Martin Chorvát. Odvarko si ale nemyslí, že by došlo k hromadnému odchodu slovenských kanoistů do ČR. "O takových podmínkách, jaké mají slovenští kanoisté doma, si u nás můžeme nechat nenajvýš zdát," poznamenal.

Peníze až na prvním místě

Posádka čtyřkajaku z Komárna není spokojená s odměnami od olympijského výboru. Proto zvažuje odchod ze Slovenska. Odměny pro kolektivy jsou totiž v porovnání s jednotlivci poloviční. "Odměny musíme rozdělit mezi čtyři členy, takže všichni přijdeme zkrátka," ozřejmil Riszdorfer.


Kanoisté však doufají, že se s olympijským výborem nakonec dohodnou. Za Slovenska totiž odejít nechtějí.

Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události