Hokej

Růžička: Musíme hrát s chladnější hlavou

Čeští hokejisté porazili ve svém druhém utkání na turnaji Karjala Švédsko. Trenér Růžička byl spokojený, ale měl i drobné výtky.

Český tým tým se díky výhře 4:1 dostal do pozice, že může celý trunaj Karjala Cup v neděli vyhrát.

Růžička viděl několik nedostatků

"Utkání bylo hodně vyrovnané. Hráli jsme slušně, i když jsme po dvou třetinách prohrávali 0:1," začal své hodnocení Růžička, který si ale všiml několika nedostatků. "Stále kupíme chyby v obranném pásmu. Byly tam asi tři střídání, kdy nás Švédové dvě a půl minuty nepustili z pásma."

Do třetí třetiny šli s nadějí

Po dvou třetinách Češi prohrávali 0:1, ale naděje na dobrý výsledek stále žila. "V první třetině byly šance na obou stranách, oba brankáři ale podali výborné výkony. Pak nám dali Švédi gól na 0:1, když jsme udělali chybu v obraně. Sjeli jsme se dva na jednoho hráče a oni dávali prakticky do prázdné," okomentoval úvodní branku utkání kouč."Určitě by se nám lépe dýchalo, kdybychom dali první gól. Na druhé straně jsme ale hráli docela slušně, i když jsme občas pouštěli modrou čáru a v obranném pásmu jsme hráli trochu lehkovážně. Byla tam ale obrovská bojovnost, kluci lehali do ran a snažili se," pochválil své svěřence Růžička.

Smršť v poslední části

Češi nakonec předvedli skvělý obrat v závěrečné dvacetiminutovce, kdy dali čtyři góly. "Do třetí třetiny jsme měli vynikající nástup, hned ve dvacáté vteřině jsme mohli dát branku. Potom se nám to podařilo. Měli jsme nějaké šance a já jsem rád, že jsme je proměnili v góly a zvítězili," liboval si po zápase trenér národního týmu.

Rachůnek: Hráli jsme dobře celý zápas

"Myslím, že jsme hráli dobře celý zápas. Neuhnuli jsme od taktiky, kterou jsme si řekli před zápasem, což se nám vyplatilo ve třetí třetině," pochvaloval si obránce Karel Rachůnek. "Švédové hrají dobře v obraně, včera to ukázali v utkání s Rusy. Nakonec jsme je ale zlomili a dali ve třetí třetině čtyři góly," dodal urostlý bek.


Stejně jako Rachůnek viděl zápas také Václav Nedorost: "Dvě třetiny to byla spíše bitva. V té třetí nám hodně pomohl gól na 1:1, pak jsme byli podle mě lepší a vyjádřili to také gólově." Sám Nedorost se přitom pod jednu branku také podepsal: "Bláťák mi to dal výborně, když jsem si sjel mezi kruhy. Jediné štěstí bylo, že Petr Kumstát stál před bránou, jinak by to jejich gólman asi chytil."

Rozhodčí byli lepší než v zápase proti Finsku

Nedorost si všiml rozdílného posuzování zákroků od rozhodčích oproti prvnímu utkání na turnaji: "S Finskem pískali každou hokejku na protihráči, dnes to docela nechávali. Oba týmy si ale docela přivykly a nic zákeřného se na ledě nedělo. Hrálo se hodně do těla a takové by to asi na mezinárodní úrovni mělo být."

Gólman Kopřiva podržel český tým

Kladenský brankář Miroslav Kopřiva byl v sobotu oporou českého národního týmu."V prvních dvou třetinách jsem měl trošku obavu, abychom vstřelili gól. Měli jsme hodně příležitostí, ale švédský gólman chytal opravdu dobře," ocenil po utkání Kopřiva. "V poslední části však Švédy příliš nepodržel, dali jsme jim čtyři góly a já jsem nesmírně šťastný, že jsme vyhráli," dodal statisticky nejlepší brankář extraligy.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události