Sport

Stallone fandí Evertonu. A co ti ostatní?

Stallone fandí Evertonu. A co ti ostatní?

Svalovec Silvestr Stallone má ohledně svého oblíbeného týmu jasno. Je jím anglický Everton. Nový americký prezident Barack Obama a Kate Moss zase přejí West Hamu.

Dvě úplně odlišné celebrity, nový americký prezident Barack Obama a kokainovými výstřelky proslulá veteránka módních mol Kate Moss, totiž milují purpurovou a světle modrou barvu West Hamu United.


Ano, tušíte správně. Obě tyto novodobé ikony fandí stejnému týmu v anglické fotbalové Premier League. Nejedná se přitom o žádný gigantický klub, nýbrž o oblíbený celek z předměstí Londýna, jemuž od jeho založení fandili především dělníci. Proto se také jedenáctce West Hamu neřekne jinak než Kladiváři.

Amerika v purpurové a modré

A pro jejich “levicovost“ je má asi rád také Obama, kterého jeden anglický fanoušek v internetové diskuzi vtipně označil za prvního amerického prezidenta černé pleti a především jako prvního s purpurovo-modrým srdcem v barvách West Hamu.

Podle mnohých nejlepší fotbalová liga světa, anglická Premier League, zvedá pravidelně ze sedaček stadionu nejedno prominentní pozadí. Arsenalu, týmu českého záložníka Tomáše Rosického, drží palce tanečník s vlky Kevin Costner, na kterého se z jiného místa V.I.P. lóže o přestávce mezi poločasy šklebí lídr punkové legendy Sex Pistols Johnny Rotten.

Forrest Gump hraje ping pong za Villu

Aston Villu táhne za vítězstvím jiná legenda hudby, kat netopýřích hlav Ozzy Osbourne. Ten se občas neubrání lehkému pohupování v ramenou na své sedačce, když kousek od něj spustí příznačný refrén skladby Rehab drogová hříšnice Amy Winehouse. Jejich nevyrovnanost vyrovnává vždy vyrovnaný Tom Hanks, nebo chcete-li úplně normální Američan a mistr v ping pongu Forrest Gump. Jemu klub, jenž v týdnu přemohl Slavii, také učaroval.

Zdroj: oficiální zdroj

Vyhlášenými hezouny ve fanklubu se může pochlubit Fulham, jemuž patří srdce Pierce Brosnana, bývalého Jamese Bonda, i roztržitého Hugh Granta. Další James Bond a muž, který je s přibývajícími roky stále žádanější, Skot Sean Connery, je ve své zemi známý svou náklonností ke Glasgow Rangers. Filmový Rambo i Rocky Sly Stallone je zase zarytým fanouškem liverpoolského Evertonu, stejně jako legendární Beatle Paul McCartney.

Shrek s javorovým listem na prsou

Jedním z nejvytříbenějších vkusů mezi fandy – celebritami disponuje Shrek. Ne snad přímo oblíbená animovaná postavička z plátna, ale muž, který zelenému obrovi propůjčil hlas – Mike Myers. Kanadský komik, známý také postavou Austina Powerse nebo z filmu Wayneův svět se netají láskou k nejlépe vydělávajícímu hokejovému týmu NHL Toronto Maple Leafs. A když se jeho miláčci neprohánějí po ledě, sedne na letadlo, aby mohl podpořit oblíbený Liverpool v Anglii.

Zdroj: oficiální zdroj

Myersovu vášeň pro bílo-modré barvy hokejistů Toronta sdílí také Gladiátor Russell Crow. Pokud se ovšem Maple Leafs utkávají v kanadském derby s Ottawou Senators, můžou si být jistí, že jim prohru bude z plných plic přát představitel Chandlera z Přátel Matthew Perry. Jak je známo, tak hokej baví ženy víc než fotbal. V Americe jsou toho důkazem Sandra Bullock v Los Angeles a Susan Sarandon v New Yorku. Druhá jmenovaná herečka, jejíž vnady čtenáři Playboye vyhlásili v létě 1981 za nejlepší, dává před Islanders přednost nedávnému působišti Jaromíra Jágra, tedy Rangers.

Zdroj: oficiální zdroj

Hollywoodský basketbal

O tom, že jsou celebrity opravdu nadšenými sportovními fanoušky se nejčastěji přesvědčují diváci v hale Los Angeles Lakers. Hollywoodští prominenti si nenechají ujít jedinou příležitost k tomu, aby povzbudili své oblíbence. Mezi obvyklé návštěvníky těchto zápasů basketbalové NBA patří miláček davů Leonardo DiCaprio, herecká stálice Dustin Hoffman, průbojná zpěvačka Gwen Stefani, vnadná Mexičanka Salma Hayek či Spiderman Tobey Maguire.

Zdroj: oficiální zdroj

Místo v první řadě má ale na zápasech Lakers už léta rezervované nezapomenutelný protihráč Batmana či hlavní hrdina Formanova Přeletu nad kukaččím hnízdem Jack Nicholson. Charizmatický herec, který patří mezi ty vůbec nejúspěšnější v historii Hollywoodu, se nebojí názor na hru svého týmu sdělit ani trenérovi losangelských basketbalistů. Nevěříte? Podívejte se na video!

Rozhodně největší celebrity – outsidery má ve svých fanouškovských řadách jiný tým NBA. Basketbalistům Dallasu Mavericks patří srdce Jessiky Simpson, z níž si dělal z gustem sobě vlastním legraci Sasha Cohen alias Borat. Z dalšího příznivce Mavericks, záchranáře z Pobřežní hlídky Davida Hasselhoffa, si dělá z gustem terč vtipů celý svět.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události