Fotbal

Marek Jarolím: Tohle se nám nesmí stávat

Záložník fotbalové Slavie Marek Jarolím nechápal, jak Slavia mohla prohospodařit dvoubrankové vedení na půdě Českých Budějovic.

Slavia v Budějovicích vedla 2:0, nakonec však byla ráda za remízu 2:2. Z posledního nedělního utkání, které jsme sledovali v ON-LINE reportáži, si tak oba týmy odnesly jeden bod.

Chyběl třetí gól... To Slavii nestačí dvougólové vedení?

"Těžko hledat příčiny, teď se mi to opravdu nehodnotí snadno," řekl po zápase Marek Jarolím. Ten odehrál dobré utkání, byl aktivní a stál u obou branek svého týmu. Jenže ve druhém poločase "sešívaní" situaci nezvládli a Jihočeši dokázali vyrovnat. "Je sice hezké, že jsme hráli po většinu času dobře, ale máme jen bod. Chyběl nám třetí gól, který by všechno vyřešil. Šance jsme na to měli,“ kroutil hlavou mladý fotbalista.


Jarolím však popřel, že by Slavia byla při dvoubrankovém náskoku ukolébaná. "To určitě ne. Prostě jsme vedli dva nula, ale nedotáhli jsme to do vítězného konce. Není pro to omluva. Budějovicím se povedl obrat, podobně jako minulý týden proti Viktorii Žižkov,“ vysvětlil a jedním dechem dodal. "Tým to neovlivní, musíme vzít v úvahu pozitivum, že máme plusový bod zvenku. Dáme se do kupy a musíme se připravit na další zápasy.“

Tobiáš: Druhý poločas jsme sehráli excelentně

Staronový trenér Budějovic Pavel Tobiáš pokračuje v sérii bez porážky, kterou už protáhl na devět zápasů. V těch Jihočeši dvakrát vyhráli a sedmkrát remizovali. Za výkon proti Slavii Tobiáš své svěřence pochválil.


"Slavia začala výborně, měla tam šance. To jsme přežili, ale pak jsme si dali vlastní gól. Po druhé brance jsme šli do mrtva a bál jsme se, abychom neinkasovali potřetí. Byl tam velký rozdíl v kvalitě,“ přiznal lodivod Dynama. Druhé dějství už bylo ze strany domácích hráčů povedenější. „O poločase jsem hráčům řekl, že musíme být aktivnější, a hráli jsme excelentně. Zase jsme utkání otočili jako se Žižkovem. Jsem spokojen, i když jsme mohli vyhrát, ale to by bylo pro Slavii hodně kruté,“ připomněl Tobiáš Šímovu střelu ze závěru zápasu, která skončila na tyči Vaniakovi svatyně.

Trenér Slavie smutnil a kritizoval Tavarese

Karel Jarolím byl naopak po ztrátě hodně smutný a zklamaný. „Nehodnotí se mi to dobře vzhledem k průběhu utkání. První poločas jsme měli pod kontrolou. Dostali jsme se sice šťastným gólem do vedení, ale měli jsme další šance. Vyvíjelo se to dobře,“ uvedl Jarolím.


Jenže po přestávce se nám vůbec nevedlo. Po standardce jsme špatně odehráli balon, nebyli jsme důslední a dovolili jsme domácím dostat se do hry. Totéž u druhé branky - Stráský hlavičkoval sám, nikdo s ním nešel do souboje. Pak ještě domácí nastřelili tyč a mohlo to být stejné jako s Viktorkou,“ připomněl Jarolím zápas, ve kterém Budějovice v závěru otočili zápasu se Žižkovem z 0:2 na 3:2. Nejostřejší slova kritiky seslal na Mickaëla Tavarese. „Hrál si sám pro sebe a přicházel o balony, měl to řešit jednodušeji,“ řekl rozčileně.

Únava ze zápasu s Aston Villou? Možná...

Slavia měla za sebou čtvrteční porážku v Poháru UEFA od Aston Villy a Jarolím přiznal, že se náročný program mohl na některých jeho svěřencích podepsat. „Je to možné, některé situace jsme tam neřešili dobře. Podobná ztráta nás potkala už v Plzni, kde jsme hráli proti deseti a o vítězství jsme také přišli. Kdyby to ale na týmu mělo zanechat stopy, tak se na to můžeme vykašlat,“ zakončil trenér Pražanů.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události