Tenis

VIDEO: Federer v prvním zápase selhal

Murray porazil Roddicka, ale Roger Federer nezvládl své první vystoupení na Turnaji mistrů v Šanghaji a prohrál s Gilesem Simonem.

Federer vyhrál první set 6:4 a ve druhém setu měl navrch už získaný brejk, ale i z tohoto nepříjemného stavu se francouzský hráč dostal.


Dvakrát prorazil podání světové dvojky a získal druhý set 6:4. Ve třetím setu si hráči navzájem nabízeli hodně příležitostí na prolomení podání, ale těžké situace zvládli. Až za stavu 4:3 pro Simona, kdy byl na servisu Federer, Francouz zabral a v klíčovém okamžiku získal rozhodující brejk. Ten následně potvrdil a postaral se o první obrovské překvapení posledního turnaje sezony.
Nadalův náhradník šokoval

Je paradoxem, že Simon na Turnaji mistrů vůbec hrát neměl, ale kvůli zranění světové jedničky se přeci jen v Šanghaji představil. Zpočátku to vypadalo na relativně jednoduché vítězství Federera, ale ten jakoby najednou ztratil rytmus hry i jistotu úderů a Simon vystrčil drápky. Federerovi určitě při zápase nepomohla jeho bolavá záda, kvůli kterým zvažoval, zda si vůbec poslední turnaj sezony zahraje. "Určitě jsem netrefoval údery, které bych normálně trefoval. Myslím, že je to prostě nedostatek tréninku," uvedl po zápase Federer.


Giles Simon ovládl i zápasové statistiky. Získal 52 procent ze všech míčů, na esa přestřílel Federera 7:3, měl vyšší procento úspěšnosti prvního servisu a prolomených podání.
"Čím lépe člověk hraje, tím lépe hraje i on. Je to poměrně neobvyklý hráč, který vás nutí tvrdě pracovat a velmi dobře se pohybuje," podotkl Federer.

Murraymu se dařilo


Do závěrečného podniku sezony vstoupil vítězně finalista US Open Brit Andy Murray, který v utkání plném zvratů porazil 6:4, 1:6 a 6:1 Američana Andyho Roddicka. Čtvrtý hráč světového žebříčku si bilanci vzájemných zápasů vylepšil na 5:2 ve svůj prospěch.

Murray začal zápas ve velkém stylu, když se mu při jeho prvním podání podařilo dát tři esa. První break si vybojoval v pátém gamu a také ho potvrdil.


Druhý set ale Skotovi nevyšel. Murray prohrál podání a ani returny se mu nedařily podle představ. V posledním setu ale britský tenista sebral veškeré síly, začal se pořádně koncentrovat a dotáhl zápas k přesvědčivému vítězství. "Při zápase jsem se necítil moc dobře. Roddick mě donutil hodně běhat. Byl jsem ještě unavený z letadla, ale snad to v příštích zápasech bude lepší," uvedl po zápase Murray.

Dlouhý ve čtyřhře prohrál

Český tenista Lukáš Dlouhý vstoupil po boku Inda Leandera Paese do Turnaje mistrů ve čtyřhře porážkou s Jonasem Björkmanem a Kevinem Ullyettem. Švédsko-zimbabwskému páru v pondělním zápase Zlaté skupiny podlehli 3:6 a 5:7.

Výsledky:

Dvouhra:
G. Simon - R. Federer 4:6, 6:4, 6:3, Murray - Roddick 6:4, 1:6, 6:1.


Čtyřhra:
Björkman, Ullyett (Švéd./Zimb.) - Dlouhý, Paes (ČR/Indie) 6:3, 7:5, Nestor, Zimonjič (Kan./Srb.) - Fyrstenberg, Matkowski (Pol.) 7:6 (7:4), 5:7, 10:4.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události