Fotbal

Plíškova revolta nezabrala, Teplice tápou dál

Plíškova revolta nezabrala, Teplice tápou dál
Zdroj: TN.cz

"Naše hra je katastrofální. Hráčům hrozí velké pokuty," říká šéf klubu František Hrdlička.

Mezi fotbalovými fanoušky se mluví hlavně o krizi mátožného Brna, ovšem jihomoravský celek není jediný, který před sezonou vyhlásil pohárové cíle, a místo toho se zmítá ve středu tabulky. Podobným případem jsou i Teplice.


"Herní projev, který naši hráči předvádějí, je nejhorší za celou dobu, co jsem tady. Místy naše pojetí hry ani nemá s fotbalem nic společného. S hráči jsem o tom několikrát mluvil a je třeba zdůraznit, že ani má trpělivost s jejich výkony není nekonečná,“ podotýká ostře Hrdlička.

Jun je nevýrazný, Vachoušek jakbysmet

Když trenér Petr Rada přebíral české národní mužstvo, jeho nástupcem v Teplicích se už s časovým předstihem stal ambiciózní Jiří Plíšek.


Odborník na fotbal z oblasti Balkánu dostal k dispozici stabilizovaný kádr, v němž hru měli tvořit talentovaní Michal Gašparík s Jakubem Marešem, do útoku se počítalo se zkušeným Štěpánem Vachouškem a znovuzrozeným Tomášem Junem. Tato jména byla pro klubového bosse Františka Hrdličku dostatečnou zárukou, že se jeho mužstvo bude pohybovat v horních patrech tabulky. Jenže realita je jiná… 

Plíšek věří “svým“

Teplice mají po 13 kolech pouhých 16 bodů a krčí se na 8. příčce tabulky. A to s minimálním odstupem na početnou hordu svých pronásledovatelů. "V současné době mě však nejvíc rozčiluje hra našeho mužstva. Ta nás nejvíc zklamala a dělá nám velké starosti,“ podotýká opět Hrdlička, jenž hodlá hráčům sáhnout na výplatní pásky. "To je pravda. Pokud nezačnou vyhrávat, přijdou o dost zajímavé částky," potvrzuje.S rukama v klíně nesedí ani Plíšek, jenž se pustil do malé revoluce a v nedělním zápase s Kladnem posadil na lavičku Juna, Vachouška, Gašparíka, Mareše, Vidličku a brankáře Daňka. Přitom právě tyto hráče klub pořizoval s tím, že na nich Plíšek postaví kostru mužstva.


Tomu se však jejich výkony ani trochu nepozdávají - a tak se rozhodl je pro Kladno ze svých plánů vynechat. Jenže neúspěšně. Teplice herně opět zklamaly a nakonec byly rády i za bod.

Petice za Plíškovo odvolání? Nejspíš novinářská kachna

Že v týmu není vše v pořádku, naznačuje i to, že Plíšek poslal Juna v 65. minutě na hřiště, aby ho z něj 5 minut před koncem zase stáhl… "Bylo to vyloženě taktické střídání ovlivněné červenou kartou Saboua. Potřebovali jsme udržet dynamičnost a tahovost, kterou měl jen Mahmutovič," vysvětlil svůj nestandardní krok Plíšek.


Zdroj: TN.cz


Jak celou věc vnímají sami hráči, je záhadou. Podle informací deníku Aha měli sepsat petici za Plíškovo odvolání, ale to je zřejmě nesmyl. "Dočetli jsme se to dnes ráno a celý den se tomu smějeme," poznamenal gólman Severočechů Tomáš Belic.


"Čtu jen seriózní média, takže to těžko můžu komentovat. Řeknu jen to, že to je totální nesmysl a snaha někoho poškodit a něco rozvrátit. A hlavně hráči nejsou ti, co by někoho měli odvolávat. V první řadě se musejí starat o to, aby se zlepšovali a pracovali na sobě," reagoval sám Plíšek.


A co na to Hrdlička? "Veškeré spekulace, hovořící o nejednotnosti kabiny, revoltě proti trenérovi apod., se v žádném případě nezakládají na pravdě a jsou pouhými výmysly senzacechtivých bulvárních novinářů,“ stojí v oficiálním prohlášení klubu.


Jedno je jisté – v zimě bude na severu Čech pořádné dusno. A možná mnohem dřív…

Ondřej Huml, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události