Motorsport

F1: Tým Force India se dohodl na spolupráci s McLarenem

F1: Tým Force India se dohodl na spolupráci s McLarenem
Zdroj: oficiální zdroj

Monoposty indické stáje budou jezdit se sterjným motorem, se kterým letos kraloval Lewis Hamilton.

Vedení týmu formule jedna Force India podle očekávání stvrdilo podpisem smlouvy spolupráci se stájí McLaren-Mercedes. Od příští sezony by tak měli mít piloti Force India ve svých monopostech stejný motor a převodovku jako letošní mistr světa Lewis Hamilton.

Indická stáj myslí na nejvyšší mety

Force India podepsala pětiletou partnerskou smlouvu s McLarenem tři dny poté, co majitel týmu Vidžaj Mallya vypověděl kontrakt Ferrari, který "zdědil" po předchůdci Force India stáji Spyker. Zároveň indický miliardář propustil dva členy vedení a sám se jmenoval do role šéfa týmu.
"Jsme velmi rádi, že můžeme oznámit novou technickou spolupráci s týmem McLaren a automobilkou Mercedes. Oba patří mezi nejslavnější jména motoristické historie," řekl šéf stáje Force India Vidžaj Mallya. "Kromě toho plánujeme vylepšit výrobní schopnosti všech našich zařízení v Silverstone," dodal Mallya. 

Piloti Giancarlo Fisichella a Adrian Sutil sice letos nezískali v mistrovství světa ani bod, s podporou McLarenu však Mallya doufá pro rok 2010 v atakování nejvyšších příček. "Myslím, že můžeme aspirovat na vyhrávání závodů možná v roce 2010. Příští sezonu budu šťastný, pokud budeme pravidelně na bodech. Už to bude velký krok kupředu," uvedl.

Šéf týmu: Už nechceme být jen do počtu

"Tým Force India existuje teprve rok a má za sebou učednickou sezonu. Ale dál už nechceme být jen do počtu. Zájem o F1 v Indii, stejně jako v Singapuru, Malajsii nebo Abú Zabí, kde je silná indická populace, roste do obrovských rozměrů," dodal indický šéf týmu Mallya.


Mallya i šéf McLarenu Martin Whitmarsh nicméně na dnešní tiskové konferenci zdůraznili, že Force India zůstane nezávislým týmem. "Nejedná se z naší strany o žádné převzetí. Těším se na den, až uvidím Force India na stupních vítězů. Samozřejmě ale doufám, že první dvě příčky budou patřit McLarenu," dodal Whitmarsh.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události