Fotbal

Tobiáš: Ligu vyhraje Sparta!

Tobiáš: Ligu vyhraje Sparta!
Zdroj: TN.cz

Na Vaše otázky v on-line rozhovoru odpovídal trenér fotbalistů Českých Budějovic Pavel Tobiáš.

Fotbalový kouč Dynama České Budějovice Pavel Tobiáš málem porazil se svým týmem v posledním kole Gambrinus ligy mistrovskou Slavii, ale nakonec jeho svěřenci získali jeden bod. Na lavičce svého staronového týmu má úžasnou bilanci. Z devíti zápasů ani jednou neokusil hořkost porážky, když se svým týmem dvakrát zvítězil a sedmkrát remizoval.


Navíc skvělý obrat či získané body v samotném závěru utkání jsou specialitou Jihočechů, které se začínají obavát i týmy z horních pater tabulky. V předchozím kole českobudějovičtí fotbalisté vzali body žižkovské Viktorce, v jedenáctém dějství Brnu, v desátém kole Olomouci. A pokaždé díky gólům, které vsítili v posledních minutách, nebo dokonce v nastaveném čase.


Pavla Tobiáše jste se například zeptali, kdo vyhraje Gambrinus ligu. A on jednoznačně odpověděl: "Sparta. Přestože se v současné době nachází v krizi, první liga je běh na dlouhou trať. Myslím si, že Sparta má takový potenciál, aby se dokázala z této situace dostat a na jaře bojovat o titul."


Jak by se zachoval kdyby dostal nabídku trénovat českou fotbalovou reprezentaci? A s jakým cílem jde do dalšího zápasu proti druhé Ostravě? Na tyto a další zajímavé otázky poskytl překvapivé odpovědi.


Rozhovor


Kouč Jihočechů odpovídal na Vaše dotazy delší dobu, než původně měl, a tak v  zápalu práce se zapomněl rozloučit se čtenáři. Touto cestou tedy chce poděkovat všem za zaslané otázky a zároveň se omlouvá těm, kterým už nestihl odpovědět.


Pavel Tobiáš hrál za České Budějovice třináct let a v roce 1984 tam také začal trenérskou kariéru. První mužstvo vedl od roku 1993 čtyři roky, necelý rok byl trenérem Slavie. Zkušenosti má i z koučováním Brna a Příbrami. V srpnu 2008 se stal počtvrté koučem Dynama. Třiapadesátiletý budějovický patriot přišel k jihočeskému mužstvu místo odvolaného Jana Kmocha, který ze čtyř zápasů uhrál v první lize jediný bod a mužstvo přikoval na poslední místo tabulky.

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události