Fotbal

Tomáš Galásek: Baník je zpátky!

Zkušený středopolař patřil v dohrávce 13. kola Gambrinus ligy k nejlepším hráčům. I proto hledí do budoucnosti s optimismem.

Byl to ten starý dobrý Tomáš Galásek, jak ho lidé znají. Spolehlivý, pečlivý a hlavně bezchybně pracující naplno po celou dobu utkání. Navíc přidal několik vyhraných soubojů a krásných přihrávek. Ostravští jsou i díky jeho výkonu v tabulce na druhém místě, podle Galáska však mohou myslet ještě výš.

Galásek: Věděl jsem, že to dobře dopadne

Vítězství Baníku na hřišti Mladé Boleslavi bylo zasloužené. "Já jsem ve vítězství věřil, i když jsem se bál i za stavu 2:0. Ale to, jak se mužstvo svědomitě připravovalo a koncentrovalo na zápas v Mladé Boleslavi v průběhu celého týdne, mě přesvědčovalo, že to dobře dopadne. Myslím, že v tabulce můžeme jít ještě výš,“ vyprávěl po zápase Tomáš Galásek .


"Myslím, že to hodně nešťastné vyřazení v Poháru UEFA nás poznamenalo. Ale teď jsme zpátky,“ poznamenal Galásek. "Boleslav je velmi silné mužstvo. Sledoval jsem ho při zápase v Brně a myslím, že co se mu povedlo provést s domácími hráči, tak přesně to se nyní podařilo nám. Skoro nic jsme Boleslavi dopředu nedovolili. Ale bál jsem se. Kdyby padl gól na 1:2, tak by se mohlo stát ještě ledacos. Soupeř hrající doma za tohoto stavu ještě kolikrát výsledek obrátí,“ svěřil se zkušený hráč, který se letos vrátil ze zahraničních angažmá po 13 letech.

Trocha kontroverze na závěr...

Kontroverzní momentem zápasu bylo vyloučení hráče Baníku Maria Ličky, i když nemělo přímý vliv na výsledek. Rozhodčí Petr Mikel mu ukázal červenou kartu tři minuty před koncem. Většina diváků netušila, co se vůbec stalo. "Drželi jsme se za dres a Mario Lička naznačil, že mě chce kopnout. Ale neudělal to, zřejmě si to uvědomil. Nicméně ho rozhodčí vyloučil. Vždycky platí jen to, co rozhodne sudí. Lička musel ven. Ale to je jedno. Baník se na nás dobře připravil a přehrál nás, my jsme neměli nejlepší den,“ řekl hráč Mladé Boleslavi Václav Kalina, jenž byl účastníkem kontroverzního momentu a ve druhém poločase autorem jediné nebezpečné střely domácích z dálky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události