Fotbal

Bude se Chelsea stěhovat z Chelsea?

Bude se Chelsea stěhovat z Chelsea?

Stadion Stamford Bridge má nedostatečnou kapacitu.

Minulý týden se v médiích objevila zpráva, že vedoucí klub Premier League Chelsea chce postavit nový stadion. Ovšem ten už by se nenacházel ve čtvrti Chelsea, podle které je celek pojmenován, ale o pět kilometrů dál v Nine Elms, na druhém břehu řeky Temže.

Spekulace nebo realita?

Zpráva dále uvádí, že vedení klubu se na výstavbě domlouvalo se známou firmou Hok sports, která již postavila například stadion Emirates Stadium pro londýnského rivala Arsenal.
Ještě v sobotu ale fotbalová Chelsea na oficiálních stránkách vydala vyjádření: "Celý ten příběh je nesmysl. Architekti Hok nebyli pověřeni Chelsea, aby postavili stadion a nepracují pro klub. Jejich přístup byl nevyžádaný.“ Také řekli, že jejich jméno je tímto způsobem spojováno s několika dalšími lokalitami, a to kvůli zvýšení ceny pozemků.


"Zatím řešíme spíše možnosti dalšího rozvoje stávajícího stadionu. O stěhování budeme uvažovat teprve, když se ukáže, že už žádné nejsou," oznámilo vedení klubu. Podle Observeru ale jeho představitelé mimo záznam potvrzují svůj zájem se odstěhovat.

jud, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události