Hokej

Hokejista Jan Marek: Na překonání rekordů nemyslím

Útočník hokejového Magnitogorsku Jan Marek vede bodování KHL, přesto pro Sovětskij Sport přiznal, že nevěří v pokoření některého z rekordů soutěže.

Marek odehrál zatím v sezoně 24 utkání a v nich si připsal celkem 34 bodů, když dal 19 gólů a na dalších 15 přihrál. Stejným tempem by ex-sparťanský hráč mohl pokořit dlouholetý rekord ruské soutěže v počtu vstřelených gólů. Jenže o tom nechce Marek ani slyšet. "Opravdu si nemyslím, že by tu byla nějaká šance," řekl s úsměvem osmadvacetiletý rodák z Jindřichova Hradce.

Marek: Na rekordy nemám, může se mi o nich jen zdát

Rekord je totiž úctyhodných 53 přesných zásahů a vytvořil ho v sezoně 1962-1963 útočník Venjamin Alexandrov, který oblékal v domácí soutěži dres armádního celku CSKA Moskva. "O takovém číslu se mi může jen zdát a podobné je to i s rekordy. O těch můžu také jen snít," komentoval celou záležitost Marek, jenž byl vyhlášen nejlepším útočníkem Kontinentální hokejové ligy za měsíc říjen.


Skromný Marek nevěří, že by v sezoně mohl nastřílet padesát gólů. "Pro mě je daleko podstatnější, aby se dařilo Metallurgu a byl ještě o něco výš v tabulce," uzavřel hokejista debatu s tím, že zrovna šesté místo není nejlepší. Přesto mnozí v Rusku věří, že právě střelec Magnitek by mohl Alexandrova překonat.

Jeden rekord už mu těsně unikl

Marek měl totiž již jeden rekord v letošním ročníku soutěže na dosah, když 24. října mohl přepsat historický zápis Alexandra Koreškova. Kazašský útočník se trefil v sezoně 1998-1999 v sedmi po sobě jdoucích zápasech. Jenže český útočník uspěl pouze v šesti duelech, v rozhodujícím sedmém v řadě si Marek připsal pouze asistenci.

Společně s Rolinkem zařídili dnešní výhru Magnitogorsku

Magnitogorsk vyhrál dnešní duel Kontinentální ligy po reprezentační pauze i díky spolupráci dvou českých útočníků, kteří se v minulých dnech představili na turnaji Karjala ve Finsku. Na vítězství 3:2 nad Voskresenskem se dvěma góly podílel Tomáš Rolinek, jemuž na obě branky přihrál právě nejproduktivnější hráč soutěže Jan Marek.

Mediafax / jed
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události