Motorsport

Věříte řidičským schopnostem žen? Šampion F1 Hamilton ne

Věříte řidičským schopnostem žen? Šampion F1 Hamilton ne
Zdroj: oficiální zdroj

Mistr světa F1 Lewis Hamilton se bojí jako spolujezdec v autě, když za volantem sedí jeho přítelkyně Nicole Scherzingerová.

Všeobecně jsou ženy považovány za horší řidičky, než jsou muži. Jsou však situace, kde se tato tvrzení potvrzují, jsou ale i takové, které je naprosto vyvrací. A jak to funguje u Lewise Hamiltona a jeho přítelkyně, zpěvačky skupiny Pussycat Dolls, Nicole Scherzingerové?

Hamilton je klidný, když sedí za volantem on

A ještě aby ne. Jako řidič - profesionál má nepřeberné moře zkušeností. Sice teď jezdí ve formuli, ale zažil i automobilové závody, které mají více společného s normálním děním na silnici. Už ve svém dětství se účastnil závodů motokár. 
Ale jsou situace, kdy za volant svou přítelkyni pustit musí. Potom mu nezbývá nic jiného, než přijmout místo spolujezdce. Na tom se ale Hamilton necítí ve své kůži a přiznává, že se bojí.To ostatně potvrzuje i sama Scherzingerová. "Když řídím já, je to vždycky nebezpečné a Lewis nemá vůbec radost, když si má ke mně sednout do auta," prohlásila třicetiletá zpěvačka populární skupiny Pussycat Dolls. A hned celou situaci vysvětluje. "Je to pochopitelné. On je za volantem jako ovečka, zato já jsem ďábel. Všude jezdím pozdě a pak jsem netrpělivá a snažím se dohnat čas," přiznala Scherzingerová, která jezdí vozem Bentely GP Coupe za 150 tisíc eur s nejvyšší rychlostí 285 km/h. Její miláček se čtyřmi koly umí zrychlit z nuly na stovku za pět sekund.

Na místě spolujezdce je Hamilton málokdy

V Los Angeles, kde si třiadvacetiletý britský pilot stáje McLaren a jeho přítelkyně právě užívají volna, prý bývá za volantem k vidění spíš mistr světa. "Je to lepší, když řídí Lewis," uznává Scherzingerová. Hamilton si v tomto směru možná vzal za příklad svého bývalého kolegu z týmu Fernanda Alonsa. Ten je ženatý se španělskou zpěvačkou Raquel del Rosario a na otázku, kdo u nich řídí, stručně a jasně odpovídá. "U nás řídím vždycky já. Je to bezpečnější.“

Hamilton ale také umí být nebezpečný. To dokázal třeba na okruhu v belgickém Spa, kde se snažil před Räikönnena z Ferrari dostat tak vehementně, že si zkrátil cestu a po závodě byl penalizován. Podívejte se.


jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události