Fotbal

Manchester City nabídne Mourinhovi 15 milionu liber na rok

Vlastníci anglického fotbalového klubu ze Spojených arabských emirátů lanaří portugalského kouče Interu Milán.

Manchester City se chystá nabídnout José Mourinhovi ohromující sumu ve výši 465 millionu korun na jeden rok, aby se stal koučem populárního anglického klubu.


Pro majitele týmu, šejky ze Spojených arabských emirátů, s majetkem několika miliard, je charismatický kouč první volbou za současného kouče Marka Hughese, pod kterým se v poslední době hodně otřásá trenérská židle. Fotbalisté City naposledy doma podlehli Tottenhamu 1:2 a v tabulce jsou až na třináctém místě s náskokem jednoho bodu od sestupové zóny.

Mourinho není v Itálii spokojený

Podle anglického deníku The Sun už před pěti týdny proběhla první jednání mezi vedením Manchesteru City o angažování portugalského kouče. Mourinho sice v současné době vede italskou ligu s Interem Milán, ale ke spokojenosti má daleko.


Hlavním důvodem je nepřátelský postoj italských médií vůči jeho osobě. Po nedělní výhře Interu nad Udine 1:0 odešel Mourinho naštvaně od mikrofonu televize RAI. Navíc u fanoušků italského velkoklubu postrádá vášeň a nadšení.

V Premier League nesměl rok působit

Jeho zájem trénovat opět klub v Premier League není veřejným tajemstvím a nedávno prohlásil, že by k tomu mohlo dojít po hned odchodu z Interu. Poslední odchod Mourinha z Chelsea mu neumožnil trénovat jiný klub v Anglii po dobu jedhoho kalendářního roku.


Teď by sice už mohl na ostrovech trénovat, ale neočekává se, že by opustil Inter v dobře rozjeté sezoně. Proto se také šejkové ze City musí rozhodnout , zdali budou čekat na jeho příchod zhruba sedm měsíců.

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události