Fotbal

Fanoušci hráčům za mizerný výkon vykopali na hřišti hroby

Fanoušci hráčům za mizerný výkon vykopali na hřišti hroby
Zdroj: oficiální zdroj

Neuvěřitelná zpráva přišla z Německa. Když hráči třetiligového Dynama Drážďany přišli na trénink, čekalo na ně 11 čerstvě vykopaných hrobů s dřevěnými kříži.

Profesionální fotbalisté jsou od fanoušků zvyklí na ledacos. Nadávky, výhružky, bojkoty zápásů, násilí - to vše patří ke koloritu života fotbalisty. Ale nyní zašli příznivci německého klubu Dynamo Drážďany příliš daleko. Z neděle na pondělí totiž po zápase s Paderbornem v Drážďanech vykopali 11 hrobů velikosti 180x100 centimetrů. Vše se odehrálo na trávníku tréninkového hřiště SG Dynama Drážďany. K hrobům pak ještě donesli dřevěné latě, ze kterých udělali kříže. Navíc pozice hrobů přesně odpovídala rozestavení hráčů při posledním prohraném utkání, tedy 4 - 5 - 1....
Ředitel klubu Minge: Tady končí všechna legrace

Český hráč Pavel Dobrý, který v třetiligovém klubu působí, měl z celé situace velmi rozpačité dojmy. "Když jsme přišli na hřiště, leželo tam 11 křížů. To samozřejmě bylo velmi nepříjemné,“ sdělil Dobrý. Jeho slova potvrzuje i spoluhráč Jens Grembowietz. "Fanoušci jsou tady nejtvrdší v Německu, když prohrajeme, moc se s námi nemazlí,“ uvedl. "Nemám sebemenší námitku proti tomu, když fanoušci dají najevo nespokojenost. Ale tady překročili veškerou hranici. To nebudeme tolerovat," reagoval na oficiálních stránkách Dynama ředitel klubu Ralf Minge.


Podívejte se, jak fanoušci Drážďan bouřili před zápasem s Magdeburgem:Pachatel je stále neznámý

Celý incident vyšetřuje drážďanská policie jako výtržnictví a poškození cizí věci. Pokud se povede pachatele dopadnout, hrozí mu až 2 roky vězení. To se ale doposud nepodařilo, navíc od akce se distancovali hlavní fanouškovské skupiny Dynama. Vůdce jedné ze skupin dokonce označil domněnky, že právě jeho skupina za vykopanými hroby stojí, za hanebnou. Mluvčí jiné skupiny zase domněnky odsoudil jako neuctivé. Nikdo tedy neví, kdo vlastně hroby vykopal. Jedna z možností je, že jde o recesi, protože na hrobech se neobjevila jména hráčů. "Je to něco, co jsem dosud nezažil. Chybí mi slova. Je to prostě nelidské. Dokáži pochopit, že jsou fanoušci po porážce zklamání, ale tohle zachází až příliš daleko,“ uvědomuje si hráč Drážďan Sasha Pepper.

Problémy s fanoušky jsou drážďanský evergreen

Zdroj: oficiální zdroj

Drážďanský klub má s fanoušky problémy už dlouhou dobu. Tamní hooligans patří mezi nejagresivnější výtržníky v Německu a pro svou sílu je respektována i chuligány věhlasných prvoligových týmů. Na domácí zápasy si nachází pravidelně cestu až deset tisíc fanoušků. Velké množství z nich se pak vydává se svým týmem na cesty po dalších německých městech, kde za sebou často nechávají spoušť.


V předloňské sezoně dokonce chuligáni vběhli na trénink, kde švihali pálkami a napadli televizní štáb. Policie vyšetřující celý akt tehdy uvedla: "Tohle se ještě nikdy v Německu nestalo."
Jak nyní připomíná internetové vydání německého magazínu Spiegel, podobné výhrůžky se objevily před pěti roky v Chorvatsku, kdy chuligáni z Hajduku Split taktéž po špatných výsledcích týmu vykopali hráčům hroby. Ale jak se říká, opakovaný vtip již není vtipem.

hrc s přispěním Petra Říbala, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události