Fotbal

Reprezentant Rosický podstoupil další operaci

Kapitán národního mužstva nehraje od ledna kvůli potížím s podkolenní šlachou.

Zdravotní lapálie Tomáše Rosického neberou konce. Podle vyjádření trenéra Arsenalu Wengera se Rosický měl na trávník vrátit do Vánoc, ale nyní to vypadá, že si letos již nezahraje, ale předem plánovaná operace to prý nijak neovlivnila. To už zvěstoval anglický tisk před měsícem.

Arsenal: Šlo o plánovanou operaci

"Tomáš Rosický podstoupil v pondělí rutinní opakovanou operaci v Německu. Byla plánovaná a Tomáš bude několik týdnů na rekonvalescenci přímo v Německu. Pak se opět zapojí do rehabilitačního programu se svým lékařským týmem," stojí v úterním prohlášení Arsenalu.

"Ano, operace opravdu proběhla a věříme, že nyní se už vše bude vyvíjet k lepšímu," potvrdil Pavel Paska, který Rosického zastupuje a dodal: "Stále platí dohoda s klubem, že se ke zdravotnímu stavu Tomáše bude vyjadřovat pouze Arsenal. I proto nelze ani přiblížit místo, kde bude nyní rehabilitovat."


Nekonečný příběh o Rosovi


Rosický absolvoval první operaci v květnu v Londýně. Už předtím oznámil, že se kvůli zranění nebude moci zúčastnit mistrovství Evropy. Na začátku srpna kouč Arsenalu Arséne Wenger uvedl, že by se český záložník mohl vrátit na hřiště v září. Místo toho však Rosického začal operované místo bolet a musel přerušit přípravu.


V dalších týdnech musel francouzský trenér předpovědi o návratu českého hráče neustále měnit. Naposledy koncem října Wenger prohlásil, že by se Rosický měl objevit v dresu Arsenalu na přelomu roku.


Pondělní operace by podle neoficiálních informací měla léčbu urychlit.

hrc, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události