Divoká přestřelka v Detroitu, Hudler si připsal tři body

V zápase NHL mezi Detroitem a Pittsburghem padlo třináct gólů. Na třech z nich se podílel český útočník Jiří Hudler.

Zápas v normální hrací době skončil divokou remízou 6:6, diváci se tak mohli těšit na pětiminutové nastavení a případné nájezdy. Bohužel na samostatné nájezdy nedošlo, protože v nastavení rozhodl o výhře Pittsburghu Fedotěnko.

Prvním střelcem zápasu mezi Rudými Křídly a Tučňáky se stal kapitán hostů Sidney Crosby, domácím se však jestě v první třetině podařilo skóre otočit. Ve druhé části se trefil nejprve Franzen, kterému asistoval český útočník Jiří Hudler, a poté i Pavel Dacjuk. Za hosty snižoval Talbot po asistenci Petra Sýkory.

Hattrick Staala za jedenáct minut

Třetí dějství znovu začal lépe Detroit. Brankami Zetterberga a Hudlera odskočil na dvoubrankový náskok, ale hostující Jordan Staal dokázal během jedenácti minut nastřílet hattrick, a zajistil Pittsburghu prodloužení. V tom sice Detroit neuspěl, ale i tak byl Hudler po zásluze vyhlášen druhou hvězdou utkání.

Bod za asistenci si připsal i český hokejista Robert Lang, který dopomohl Montrealu k suverénnímu vítězství nad Ottawou. Hlavní postavou zápasu byl domácí Higgins, který zaznamenal hattrick.

Do statistik se zapsal i obránce Tomáš Kaberle, který asistoval u branky Ponikarovského. Torontu to přesto k bodovému zisku nestačilo, na ledě Calgary prohrálo těsně 3:4.

Bonk přispěl k vítězství Nashvillu

Český hokejista Radek Bonk asistoval u čtvrté branky Predators, kterou vstřelil v prodloužení Koistinen. Domácí San Jose vyslalo na gólmana Nashvillu Ellise celkem 57 střel, ujaly se však pouze tři. Sharks tak ukončili svou devítizápasovou vítěznou sérii.

Chlapi v NHL to mají na ledě těžké. Podívejte se na některé tvrdé střety.

Výsledky NHL:

Detroit - Pittsburgh 6:7 po prodl. (2:1, 2:1, 2:4 - 0:1)
Branky: 14. McCarty, 16. Holmström, 22. Franzen (HUDLER), 39. Dacjuk, 46. Zetterberg (HUDLER), 51. HUDLER - 49., 56. a 60. J. Staal, 5. Crosby, 25. Talbot (Sýkora), 47. Malkin, 64. Fedotěnko. Vyloučení: 5:5. Využití: 3:1. Střely na branku: 34:34. Hvězdy utkání: 1. Staal (Pitt.), 2. HUDLER (Det.), 3. Crosby (Pitt.).

Montreal - Ottawa 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 8., 35. a 57. Higgins, 56. Latendresse (LANG). Vyloučení: 6:7. Bez využití. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 31:28. Hvězdy utkání: 1. Higgins, 2. Price, 3. Georgers (všichni Mtl.).

Calgary - Toronto 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
Branky: 12. a 52. Boyd, 13. Iginla, 40. Phaneuf - 10. Ponikarovskij (KABERLE), 55. Antropov, 60. Stajan. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:1. Střely na branku: 32:32. Diváci: 19 289 (Pengrowth Saddledome). Hvězdy utkání: 1. Boyd, 2. Phaneuf, 3. Regehr (všichni Cgy.).

San Jose - Nashville 3:4 po prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 17. a 47. Setoguchi, 37. Blake - 38. Arnott, 46. Fiddler, 54. Suter, 63. Koistinen (BONK). Vyloučení: 3:8. Využití: 1:0. Střely na branku: 57:29. Hvězdy utkání: 1. Setoguchi, 2. Marleau (oba SJS), 3. Ellis (Nsh.).

Los Angeles - Dallas 3:2 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 7. Stoll, 17. Brown, rozhodující nájezd Frolov - 15. Lehtinen, 30. Modano. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Střely na branku: 26:21. Hvězdy utkání: 1. Doughty (LAK), 2. Modano (Dal.), 3. Frolov (LAK).

jpz, TN.cz

Dortmund po sezóně vyhodil trenéra

Německý velkoklub Borussia Dortmund v pátek oznámil, že po společné analýze uplynulé sezony rozvázal spolupráci s dosavadním hlavním koučem Marco Rosem. 45letý trenér u klubu působil jednu sezonu. S týmem skončil na druhé příčce Bundesligy, ale v evropských soutěžích nezaznamenal větší úspěch. Kdo ho na postu lodivoda nahradí zatím není jasné. Nejpravděpodobněji by by ale měl Roseho nahradit Edin Terzič.