Fotbal

VIDEO: Mladé útočné eso Necid poprvé v reprezentaci

Trenér Petr Rada vsadil při nominaci na osvědčené koně, jediným nováčkem je slávista Necid.

Lodivod české fotbalové reprezentace Petr Rada oznámil ve středu odpoledne na tiskové konferenci nominaci na utkání kvalifikace MS 2010 proti San Marinu, které se hraje 19. listopadu.

Na video z tiskové konference se podívejte zde:


Mezi osmnáctkou hráčů je jediným nováčkem útočník Slavie Tomáš Necid.


V nominaci stále chybí dlouhodobí marodi Marek Matějovský a Tomáš Rosický, naopak se vracejí zotavení Jan Polák a Tomáš Ujfaluši.

Necid konkurzem prošel, Bednář nikoliv

Trenér Rada nominoval na San Marino jen osmnáct fotbalistů. “Je to jedno utkání, proto jsem víc hráčů nebral. Pokud se o víkendu něco stane, budeme to řešit,“ řekl reprezentační kouč.Jediným nováčkem v reprezentačním dresu je slávistický útočník Tomáš Necid. "Dostal přednost před Slepičkou. Říkal jsem už před minulým srazem, že nevylučuji některé změny. Teď jsem ho sledoval ve všech zápasech, ve kterých hrál a přesvědčil mě. Proto je v té nominované čtveřici útočníků,“ řekl Petr Rada.


"Jsem hrozně šťastný a je to pro mě velká čest," opakoval trochu zmateně Necid a pak rozverně dodal: "Třeba mi k nominaci pomohl i ten vlastní gól s Budějovicemi..."


Naopak další útočník Roman Bednář byl opět opomenut. "Viděl jsem zápas s Blackburnem, který byl ovlivněný vyloučením hostujícího hráče. Ze strany West Bromwiche to nebylo úplně ono. Je pravda, že vstřelil branku, ale ještě za ním pojedu a budu ho sledovat. Nyní jsem se rozhodl pro jiné hráče,“ podotkl Rada.

Rada: Zprávám o konci Rosického kariéry jsem nevěřil

Do reprezentace se vrací uzdravený Tomáš Ujfaluši. “Mluvil jsem s ním a cítí se dobře. Poslední zápas odehrál v základní sestavě, takže je k dispozici.“ Formu pomalu nabírá i záložník Marek Matějovský, který Readingu chyběl přes dva měsíce. “S Markem jsem také hovořil. Jeho tým se nese na vítězné vlně a trenér Readingu nechce sestavu měnit. Marek je tak připraven mezi náhradníky,“ ujistil Rada.


Reprezentační kouč se vyjádřil také k situaci okolo Tomáše Rosického. "Jsem rád, že se něco událo. Jen krátce jsem s ním mluvil, ale necháme ho ještě dva dny ležet, je po operaci a pak si zase zavoláme. Myslím, že spolu dostatečně komunikujeme. Celou dobu to s jeho vývojem vidím pozitivně, těm zprávám o jeho konci kariéry a podobně jsem nevěřil. Vždycky se snažím najít na tom to pozitivní,“ řekl reprezentační kouč.


Mezi obránci chybí Michal Kadlec z Leverkusenu. “Kadlec se tam nevešel. Hrajeme v San Marinu a tam tolik defenzivních hráčů nepotřebujeme,“ má jasno Rada.


hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události