Tenis

TENIS ON-LINE: Štěpánek prohrál na Turnaji mistrů s Federerem

TENIS ON-LINE: Štěpánek prohrál na Turnaji mistrů s Federerem
Zdroj: TN.cz

Český tenista Radek Štěpánek prohrál na Turnaji mistrů se světovou dvojkou Rogerem Federerem 0:2 na sety. Zápas jsme sledovali v podrobné on-line reportáži.

4:6 Štěpánek se ctí prohrává! Český tenista šel na podání s vědomím toho, že když servis neuhájí, zápas bude u konce. Tento psychický tlak neunesl a Federer zabral v nejdůležitější chvíli. I přes prohru 6:7 a 4:6 si Štěpánek zaslouží obdiv.


4:5 Bojovník Štěpánek se ale nevzdá! Lví srdce opět prokázalo maximální nasazení a dostalo se do vedení 40:0. Pak sice Federer vyhrál míček, ale po další dlouhé výměně svůj servis definitivně ztratil.


3:5 Kritický bod českého tenisty! Federerovi pomohla i páska a ten se dostal při Štěpánkově servisu do vedení 30:0. Ten sice dokázal vyrovnat, ale Švýcar se propracoval k brejkbolu díky úspěšně provedenému prohozu. Šanci využil a jde podávat na vítězství v zápase.


3:4 Štěpáněk nebyl při Federerově servisu bez šancí a opět ukázal srdce bojovníka. Nakonec to ale víc než na dva získané míčky nestačilo.


3:3 Při další hře už diváci v Šanghaji viděli větší drama. Federer se dostal při soupeřově podání do vedení 30:15, pak ale nemohl prostřelit Štěpánka na síti a lob nasměroval mimo. To českého tenistu nakoplo, game přesto dospěl ke shodě. V ní měl Švýcar velkou šanci na výhodu, nepříliš těžký úder ale poslal nepochopitelně do autu a následnou nervydrásající výměnu ztratil také.


2:3 Momentálně se oběma daří v poklidu hájit svůj servis. Federer nechal Štěpánka při tom svém uhrát pouze jediný míč a game ukončil ukázkovým kraťasem, kterým svého soupeře trochu zesměšnil.


2:2 Český tenista se nechce nechat zahanbit a vrací světové dvojce stejnou mincí. Po čisté hře je srovnáno.


1:2 Federer odpovídá čistou hrou a na podání už se opět chystá Štěpánek.


1:1 Štěpánek vedl při svém podání už 40:15, pak mu ale došel dech a i tento game dospěl ke shodě. Tam si oba borci několikrát vyměnili výhodu, pevnější nervy měl nakonec český tenista, který tak uhájil servis a srovnal stav.


0:1 Hned při prvním podání Federera ve druhém setu Štěpánek favorita trápil. Dokázal game dovést až ke shodě, pak ale uklouzl a Švýcar hru uzavřel esem.


6:7 První set získává Federer! Švýcar se o svoje podání mohl opřít a vítězí v tie-breaku v poměru 7:4.


6:6 Z beznadějné situace Štěpánkovi pomohlo podání. Prohrává 4:5 a podává dvakrát Federer.


6:6 Štěpánek bohužel dvakrát pokazil. Nejprve jednoduchý volej, poté mu nevyšel pokus o kraťas. V tie-breaku prohrává 2:4.


6:6 První set dospěl do tie-breaku, kde se může stát cokoli.


6:6 Štěpánek začal poslední "normální" game prvního setu skvěle - Federer opět poslal úder za čáru. Pak jej však začal Švýcar "válcovat" a zdálo se, že půjde o jednoznačnou hru. Štěpánek ještě dokázal snížit na 30:40, světová dvojka nepřipustila komplikace smrtícím esem.


6:5 Federer také chtěl v závěru setu prolomit soupeřovo podání. Po prvním mistrovském úderu ale ztratil půdu pod nohama a Štěpánek svůj servis v poklidu uhájil.


5:5 Štěpánek se sice chtěl pokusit set ukončit, ale Federer žádné vážnější komplikace nepřipustil a srovnal stav.


5:4 Štěpánek do hry vlétl ve velkém stylu a dostal se do vedení 30:0. Pak jej ale zradil servis - dvojchyba dala šanci Federerovi na návrat do boje o devátou hru. To ale český tenista nechtěl připustit a dovedl game do vítězného konce.


4:4 První míček nabídl úchvatnou výměnu, ve které měl Federer českého tenistu doslova na lopatě, ale svůj lob poslal do autu. Stejně se mu dařilo i při další výměně, pak ale vystavěl u sítě zeď a tím se dostal zpátky do hry. Game dospěl ke shodě, kde měl pevnější nervy i ruku Švýcar.


4:3 První míček sedmého gamu nabídl zatím nejhezčí výměnu. Štěpánek překvapivě zkrátil hru, Federer sice dokázal míček doběhnout, ale český tenista přesným úderem zakončil do volné části kurtu. Od té chvíle hře kraloval a povolil soupeři uhrát jen jeden míček.


3:3 Federer bez ztráty kytičky získává své podání a vyrovnává stav prvního setu.


3:2 Český tenista vyhrál třetí game v řadě a dostává se do vedení. Dobrý servis a mizerný pokus Federera o kraťas jej poslaly do jasného vedení 40:0. Pak ale soupeř zabral a srovnal. Do výhody poslal Štěpánka další povedený první servis, ale dotáhnout hru do vítězného konce se mu nepodařilo. O chvíli později třetím esem těžký game ukončuje.


2:2 Štěpánek vzal Federerovi podání! Díky nevynuceným chybám soupeře se dostal při Federerově podání do vedení 30:0, pak ale začal sám kazit. Game přesto dospěl až do shody. V ní se nejprve Švýcar připravil o výhodu dvojchybou při podání, pak dvěma těsnými auty přišel o vedení.


1:2 Třetí game začal Federer parádou, Štěpánek se ale zakousl a druhé podání v zápase uhájil.


0:2 Štěpánek sice při Federerově podání vedl 30:15, bývalá světová jednička pak ale zpřesnila své údery a podání uhájila.


0:1 První míček sice Štěpánek suverénně zakončil, pak ale nevynucenými chybami dal Federerovi výhodu dvou brejkbolů. Hned první pak zkušený švýcarský tenista využil a sebral Čechovi podání.


0:0 Jako první podává český tenista s vypůjčenou raketou.


0:0 Štěpánek dnes nastupuje místo zraněného Američana Andyho Roddicka, na turnaji byl jako náhradník.


0:0 Oba hráči už se rozehrávají na kurtu

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události