Sport

Futsalisty Chrudimi čeká první krok v UEFA Futsal Cupu

Futsalisty Chrudimi čeká první krok v UEFA Futsal Cupu

Český futsalový mistr ERA-PACK Chrudim ve středu večer nastoupí v belgickém Charleroi k prvnímu utkání čtvrtfinálové skupiny UEFA Futsal Cupu.

Tato soutěž je obdobou fotbalové Ligy mistrů a je velice prestižní. Ze čtyřčlenné skupiny postoupí do Final Four jen její vítěz. Proto je první zápas hodně důležitý a může leccos napovědět. Chrudimský tým ale hned na úvod nečeká nic jednoduchého, protože domácí Action 21 Charleroi je hodně silný a nepříjemný protivník.

Kompletní, ale nerozehraní

ERA-PACK odjel do Belgie se všemi hráči základního kádru, nicméně ne všichni jsou optimálně rozehraní. "Na některých je znát zápasová pauza,“ řekl po prvním tréninku v místě turnaje trenér týmu Ota Stejskal. Na mysli měl zejména hráče první čtyřky Popelku a Mikana, kteří byli nějaký čas mimo hru. "Musíme si nechat s asistentem Brychtou ještě čas na rozmyšlenou, jak k sobě hráče postavíme. Sestavu jim sdělíme až v den utkání.“ Podle jeho slov je ale v týmu dobrá nálada, což považuje za důležité.

Podívejte se, co před důležitým zápasem říká gólman chrudimských futsalistů Tomáš Meller.


Utkání začíná ve středu ve 20:30 hod. v hale Speroudome, která pojme 6500 diváků a bude mu předcházet souboj dalších dvou účastníků skupiny, slovinského KMN Gorica a kazašského Kairatu Alma-Ata.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události