Hokej

Sparťan Duba vyklízí pozice. Přesouvá se do Finska

Sedmadvacetiletý brankář pražské Sparty Tomáš Duba odchází na roční hostování do finského celku Ässät Pori.

Loni byl pro Spartu nedotknutelný. V bráně nahradil klubovou ikonu Petra Břízu a vychytal mistrovský titul, jenže poté se jeho kariéra začala poněkud zadrhávat. V minulém ročníku se svezl se špatnými výkony celého mužstva a v létě přivítal v kabině konkurenta Tomáše Pöpperleho, jenž ho z pozice týmové jedničky dokonale sesadil. To Duba nenesl lehce, a tak se klub rozhodl pro rezolutní řešení.

Bříza potvrdil, že svou roli hrály i finance

"Od začátku sezony dostával více příležitostí Tomáš Pöpperle. S touto rolí v týmu nebyl Tomáš Duba spokojen. Pro hráče i pro klub samotný bylo nutné tuto situaci řešit. S Tomášem jsme se dohodli na uvolnění do Finska," uvedl na oficiálním webu Sparty generální manažer Petr Bříza. "Pro tento krok jsme se rozhodli jak ze sportovních, tak ekonomických důvodů," dodal sparťanský šéf.

Do mužstva se vrací Přikryl

Sparťanský odchovanec Duba se v této sezoně do branky Sparty postavil jen v sedmi utkáních.


Po jeho odchodu ještě více zesílí dominantní pozice Pöpperleho, jemuž budou krýt záda sedmnáctiletý Filip Novotný a třicetiletý Petr Přikryl. Ten se do klubu vrací po předčasném odchodu ze slovenské Žiliny.

Duba Finsko zná. Našel si tam i svou vyvolenou

Finsko je pro dvojnásobného juniorského mistra světa Dubu téměř druhým domovem. V tamní SM-lize působil už v letech 2001-03 v týmu SaiPa Lappeenranta a v sezoně 2006/07 také krátce v TPS Turku. Z Finska je i jeho manželka, se kterou čeká narození jejich prvního potomka.


Díky jeho příchodu se tak zdvojnásobí počet českých krajánků v lize. Dosud jediným byl další gólman Alexander Salák, hájící branku TPS Turku.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události