Fotbal

Jack Wilshere. Největší talent anglického fotbalu?

Jack Wilshere. Největší talent anglického fotbalu?
Zdroj: oficiální zdroj

VIDEO: Fotbalová školka Arsenalu vládne ligovému poháru v Anglii. Nejdřív zničila parta kluků, kterým je v průměru sotva 19 let, 6:0 druholigový Sheffield United a teď zvítězili 3:0 nad účastníkem Premier League Wiganem Athletic. Nejvíce byl vidět teprve šestnáctiletý Jack Wilshere.

Zatímco Tomáš Rosický podstupuje jednu operaci zraněné podkolenní šlachy za druhou, tak v juniorce Arsenalu mu roste pořádná konkurence. Jedna z mladých pušek, na které vsází trenér Arsene Wenger v anglickém ligovém poháru, však pálí s větší razancí a o trochu přesněji, než všechny ostatní.

Jak veterána Lehmana nachytal na hruškách učeň Wilshere

Jmenuje se Jack Wilshere a v dresu Arsenalu debutoval v červnových přípravných zápasech. Když se prosadil dvakrát proti slabému Burgenlandu, tak se ještě nic nedělo. Pak však přišla branka v síti Jense Lehmana, který vyměnil před sezonou právě Arsenal Londýn za německý VfB Stuttgart, což už mělo pořádnou váhu.

Wenger: Na svůj věk je neskutečně vyspělý

Domácí premiéru zaznamenal v zápasu proti slavnému Juventusu Turín, po němž se trenér Kanonýrů Arsene Wenger poprvé „veřejně“ rozplýval nad výkonem tohoto mladíčka. „V týmu máme v tuto chvíli pár mladíků, z nichž je nejvíc vidět Jack Wilshere. Na svůj věk je neskutečně vyspělý. Když se koukáte, jak hraje, tak úplně zapomínáte, kolik mu je,“ komentoval Wilsherův výkon Wenger.

Podívejte se na některé povedené akce Jacka Wilsherea

Hned o den později pak tento fotbalový zázrak střídal v utkání s Realem Madrid další mladou hvězdu Samira Nasriho. „Nekoukám na jeho věk, ale na to, jakou práci odvádí na hřišti. A v tuto chvíli hraje velmi dobře,“ komentoval trochu střízlivěji mladíčkův výkon Wenger.

Vydařená příprava byla cestou mezi vyvolené

Francouzskému trenérovi Wilshere učaroval natolik, že ho před sezonou zařadil do prvního týmu Arsenalu. S číslem 19, které patřilo Gilbertu Silvovi, debutoval v Premier League proti Blackburnu Rovers 13. září, když střídal v 84. minutě Robina van Persieho. Ve věku 16 let a 256 dnů se stal vůbec nejmladším hráčem Arsenalu, který nastoupil v anglické lize. O deset dní později Wilshere poprvé skóroval v soutěžním zápasu při kanonádě proti Sheffieldu v anglickém ligovém poháru.


V dalším utkání populárního Carling Cupu proti Wiganu narýsoval geniální přihrávku na Jay Simpsona, který vstřelil při vítězství Arsenalu 3:0 úvodní branku zápasu. Po zápasu byl Wilshere vyhlášen mužem utkání, ale odměnu, kterou bylo šampanské, nemohl kvůli nezletilosti přijmout. Lepší než jakýkoliv věcný dar byla Wengerova slova o tom, že se může stát jedním z nejlepších hráčů světa.

jvl,
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události