Fotbal

Fillo: S trenérem Radou nejsem v kontaktu

Dvaadvacetiletý fotbalista Martin Fillo po úspěšné sezoně v norském Vikingu Stavanger odpovídal v on-line rozhovoru na Vaše dotazy.

Fotbalový záložník Martin Fillo odehrál svou první sezonu na zahraničním angažmá. Jeho celek, norský Viking Stavanger, sice na poslední chvíli přišel o účast v Poháru UEFA, český hráč ale jako nejdražší posila v historii v klubu zářil.


Přesto, jak v on-line rozhovoru prozradil, v kontaktu s trenérem české fotbalové reprezentace Petrem Radou není. Jaký rozdíl vidí mezi českou a norskou ligou? Kolik gólů nastřílel za Stavanger? A jaká je jeho vysněná liga? Na tyto a další otázky poskytl zajímavé odpovědi.


Rozhovor


V Norsku se liga hraje jinak než ve většině evropských soutěží. Kvůli tamnímu podnebí ročník začíná na jaře, hraje se i v létě a uzavírá se na podzim. Fillovi tak nedávno skončila první sezona v severské soutěži. Kromě dvou zápasů hrál v základní sestavě, na jeho adresu se pochvalně vyjádřili prezident i trenér Stavangeru. Jenže fotbalista, který byl kapitánem české reprezentace do 21 let, nemůže být s výsledkem sezony spokojený. Jeho celek bojoval do konce posledního zápasu ligy o účast v Poháru UEFA, nakonec se musel vyrovnat se zklamáním.


"Do posledního kola jsme hráli o čtvrtý flek. A byli jsme k němu blízko. Ještě v 83. minutě jsme vedli na hřišti Strömsgodsetu 2:1. Oni pak vyrovnali, ale i za stavu 2:2 jsme měli obrovskou šanci. Nedali jsme a v 93. minutě zvýšil soupeř na 3:2. Po závěrečném hvizdu jsme všichni popadali na zem. Mohli jsme být čtvrtí, hrát Pohár UEFA, takhle jsme šestí a nemáme nic. Ambice jsme měli rozhodně vyšší, ale závěr jsme podělali," prohlásil Fillo.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události