Motorsport

Mladý Senna si brousí zuby na Barichellovo místo v Hondě

Mladý Senna si brousí zuby na Barichellovo místo v Hondě
Zdroj: oficiální zdroj

Ve formuli 1 se chystají brazilská "škatulata hejbejte se“ a v hlavní roli se představí mladíček Bruno Senna a "stařík“ Rubens Barrichello. Zatímco Senna je na začátku své štace v prestižním seriálu, tak populární "Rubinho“ je v 36 letech a 271 závodech na konci své mise.

Pikantní je, že se má brazilská rošáda uskutečnit v jednom týmu, kterým je japonská stáj Honda. V jejím kokpitu se v loňském roce se objevovali Brit Jenson Button a právě Rubens Barrichello, jehož pozice je vzhledem k věku velmi vratká. Jistý je fakt, že pokud nebude brazilskému veteránovi prodloužena smlouva v Hondě nebo pokud mu nehodí záchranné lano jiný tým, tak ve formuli 1 skončí.

Zdroj: TN.cz

"Buď zůstanu v F1, nebo nebudu závodit vůbec," řekl Brazilec, který by rád v F1 zůstal, ale ví, že to nebude jednoduché. "Dobří piloti si místo udrží. Ale pokud se objeví volný kokpit, beru ho," prohlásil Barrichello, který tak zároveň vyvrátil domněnky o tom, že by se mohl objevit v kokpitu vozů americké IndyCar nebo jiné série.


Za brazilského pilota se nedávno u týmového vedení přimlouval dokonce Button, který apeloval na vedení týmu, aby se zkušeného pilota Brazilcova formátu nezbavovalo.

Senna: Honda je pro mě ideální tým

Právě o Barrichellovo místo ve stáji má zájem jeho krajan Senna, který si myslí, že by Honda byla ideální příležitostí pro jeho start ve formuli 1. Rád by spolupracoval s pilotem Jensonem Buttonem, šéfem Rossem Brawnem a inženýrem Jockem Clearem. "Jenson je zkušený pilot a já bych se od něho mohl učit. Stejně jako od Rosse a Jocka. Ve stáji Honda je hodně velmi schopných lidí," řekl letošní vicemistr série GP2, která je posledním je jakousi juniorkou formule 1.


"Letos hodně pracovali na vozech pro příští sezonu, protože si uvědomují, že investice do budoucnosti je velmi důležitá. Jsem přesvědčený, že Honda bude brzy jako BMW Sauber a začne útočit na umístění na pódiu, nebo dokonce na vítězství. Moc rád bych byl při tom," řekl Senna.

Montoya vyběhnul s italskými býky

Zatímco jeden zkušený pilot by za místo v kokpitu formule 1 dal téměř život, tak ten druhý nabídku vrátit se do nejsledovanějšího motoristického seriálu odmítnul. Řeč není o nikom jiném, než o Juanu Pablu Montoyovi. O kolumbijského pilot, který prošel týmy Williams a McLaren, projevila zájem italská stáj Toro Rosso.

"Bohužel ale už ve formuli 1 závodit nechce," řekl týmový šéf Franz Tost, který hledá náhradu za Sebastiana Vettela. Sedminásobného vítěze grand prix a také závodů 500 mil Indianapolis a 24 hodin Daytony zřejmě prostředí formule 1 natolik znechutilo, že už se tam nechce vrátit.


Je však docela možné, že Tost bude nakonec hledat dva piloty. O Sebastianovi Bourdaisovi totiž řekl spoluvlastník Toro Rosso Gerhard Berger, že "postrádá důvěru jak v auto tak v sebe“. Francouze si stejně jako japonce Satoa a talentovaného Švýcara Buemiho stáj nicméně vyzkouší. Další alternativou je pak angažování Bruna Senny nebo právě Rubense Barrichella, který by tak dosáhnul kýžené smlouvy.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události