Sport

Lyžaře Maiera nezastaví žádné zranění, ani rozdrcená noha

Nezničitelný "Herminátor" čelí dalším zdravotním lapáliím. Tentokrát má lyžařský fenomén prasklou ploténku, kvůli čemuž mu uteče start Světového poháru.

Čtyřnásobný vítěz seriálu se zranil už před měsícem při tréninku, ale prasklinu v ploténce mezi čtvrtým a pátým bederním obratlem objevili lékaři až teď.


"Momentálně se nedá uvažovat ani o lehkém tréninku," citovala agentura APA dvojnásobného olympijského šampiona a trojnásobného mistra světa. Na operaci Maier nemusí.


Pětatřicetiletý lyžař nejspíš bude nucen vynechat na konci listopadu závody v kanadském Lake Louise a také program v americkém Beaver Creeku, kde se pojede na začátku prosince. "Bojuju, ale na start půjdu jen v případě, že budu zcela fit. Musím si dopřát čas a pak se dostat zpátky do formy, v jaké jsem byl v létě po soustředění v Chile," uvedl vítěz 53 závodů Světového poháru.

Amputaci nohy unikl o vlásek

V případě téměř nezničitelného lyžaře se zdaleka nejedná o první zdravotní komplikaci. Nejhůř byl na tom v roce 2001, když ho na motocyklu smetl řidič auta, který mu nedal přednost. Tehdy Maier nemusel přijít pouze o lyžařskou kariéru, ale hlavně mu hrozila amputace nohy. Rakouský fenomén měl nakonec o trochu více štěstí než jeho krajan Matthias Lanzinger, který po březnovém pádu v norském Kvitfjellu o nohu přišel.

Podívejte se na tragický pád lyžaře Lanzingera


Ačkoliv musel rodák z Flachau vynechat dvě sezony, přičemž mrzet ho musela zejména absence na olympiádě v Salt Lake City v roce 2002, tak se do bílého cirkusu nakonec díky tvrdé práci a skvělým lékařům triumfálně vrátil. V roce 2004, kdy absolvoval první kompletní sezonu po návratu, dokonce hned vyhrál celkové hodnocení světového poháru. Za tento výkon ho poté světoví novináři odměnili titulem „Sportovní návrat roku."

Po strašlilvém pádu přišly dvě zlaté medaile

Meresjev v rakouském vydání nadchl sportovní svět díky své houževnatosti už v roce 1998 na olympiádě v japonském Naganu. Tehdy dokázal po hrůzostrašném pádu zvítězit v super G a obřím slalomu a vybojovat své jediné dvě zlaté olympijské medaile.

Na základě Maierovy nezlomné vůle mu od té doby začali všichni říkat přezdívkou "Herminátor“, která odkazuje na film o robotovi Terminátorovi, kterého hraje další silák a Maierův krajan, Arnold Schwarzenegger.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události