Hokej

Vyhozený Jágrův trenér chce na Omsku vysoudit miliony

Konkrétně 17 milionů rublů (cca 13 milionů korun) A za co? Ušlý zisk a morální újma.

Bývalý trenér hokejistů Omsku Sergej Gersonskij, pod kterým se Jágrovi a celému týmu vůbec, ale vůbec nedařilo, působil ve funkci hlavního trenéra Avangardu do září, kdy byl odvolán. Vedení klubu nebylo spokojeno s výsledky mužstva, s předváděnou hrou ani s tím, že údajně nevycházel s největší megastar Jestřábů, Jaromírem Jágrem.


Omsk svého trenéra královsky platil, takže s vyhazovem se přívod peněz jaksi zastavil. To Gersonského rozčílilo a chce z Omsku ještě něco "vymáčknout". Podle dostupných informací má v ruce eso v podobě smlouvy, která jasně hovoří v jeho prospěch. Zprávu přinesl ruský server sports.ru.

Trenér se ohání smlouvou a své prachy chce zpět

U soudu se ve čtvrtek konalo první slyšení v kauze Gersonskij versus hokejový klub Avangard Omsk. Jeho někdejší hlavní trenér požaduje od celku KHL 17 milionů a 322 tisíc rublů. Gersonskému se nelíbil způsob, jakým se s ním management Jestřábů rozloučil. Byl propuštěn bez náhrady, kterou mu prý zaručovala klauzule ve smlouvě. Podle onoho bodu, který je nyní hlavním důvodem žaloby a sporu, totiž trenérovi náleželo 75 procent ze mzdy z každého měsíce do konce délky kontraktu od chvíle, kdy byl odvolán.

Gersonskij se projevil jako matematik

A vše má spočítané do posledního rublu. V době odvolání měl ještě smlouvu na 19 měsíců, přičemž jeho měsíční plat byl milion a 186 tisíc rublů. Z toho mu vyšla ona částka přesahující 17 milionů. Navíc trenér požaduje ještě dalšího půl milionu rublů za morální újmu, kterou prý v souvislosti s odvoláním utrpěl.

Potapov: Nic mu nedlužíme

Prezident Omsku Konstantin Potapov se již dříve nechal slyšet, že klub tomuto trenérovi nic nedluží a nic platit nemusí. Proto se Gersonskij obrátil na soud. V případě, že by spor vyhrál, vysouzená částka by mohla značně poznamenat rozpočet celku, který je už nyní napnutý.


Kouč padl 16. září, kdy mu představenstvo klubu dalo jasně na srozuměnou, že dosavadní výsledky nebyly takové, jakých by měl tým s Jágrem v sestavě dosahovat. Avangard prohrál šest zápasů v řadě a Gersonskij se déle ve funkci neudržel. Omsk se po příchodu nového kouče zvedl, začal vítězit a i fanoušci chválili pohledný hokej. Jenže pak ruský klub postihla tragédie v podobě smrti mladého Alexeje Čerepanova.


jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události