Tenis

Tenis ON-LINE: Štěpánek proti Simonovi neměl šanci

Tenis ON-LINE: Štěpánek proti Simonovi neměl šanci
Zdroj: TN.cz

Radek Štěpánek ve svém druhém vystoupení na Turnaji mistrů v Šanghaji neuspěl, podlehl Simonovi 0:2 na sety.

Utkání mělo od začátku do konce jen jednoho favorita a tím byl Giles Simon. Ten svou roli s přehledem zvládl a nyní musí čekat na výsledek zápasu Federer - Murray. Pokud vyhraje Federer, balí si i Simon kufry. Je tedy jasné, že Francouz bude své pěsti držet mladému talentovanému Britovi.

6:4
vítězí Simon. Francouz nepřipouští žádné debaty o vítězi. Do každého míče jde naplno s přehledem vyhrává druhý zápas na Turnaji mistrů.

 5:4 pro Simona. Štěpánek si podržel servis a nyní se pokusí o nemožné. Sebrat Simonovi servis a udržet se v zápase.

5:3
pro Simona. Celý game Štěpánek tahal za kratší konec. Stáhl sice na 30:40 ze svého pohledu, ale důležitý míč poslal do sítě.

4:3
pro Simona. Štěpánek snižuje, ale zatím to vypadá, že si Simon dojde pro hladké vítězství i ve druhém setu. Stačí mu si držet servis, protože brejk k dobru už získal.

4:2
pro Simona. Štěpánek bojuje co mu síly stačí, alena Simona to nestačí. Jakýkoli slabší úder z rakety Štěpánky Simon nemilosrdně trestá. Zrychlí hru, dostane českého hráče pod tlak a tvrdě zakončí.

3:2
pro Simona. Štěpánek snižuje. Rychlý game, ve kterém Štěpánek dal dvě esa, ale zároveň udělal dvojchybu. Nejúsměvnější situace se ale odehrála při druhém míčku. Simon zahrál pěkný míč Štěpánkovi do protisměru pohybu. Rozhodčí ale zahlásil out. Simon však nevěřil a vyzval na pomoc jestřábí oko. To dalo za pravdu rozhodčímu, ale jednalo se o ani ne milimetřík. Celá situace pobavila nejen diváky, ale i samotného Simona a rozhodčího na empiru.

3:1
pro Simona. Francouz zcela bezpečně kontroluje hru. Štěpánek uhrál jediný fiftýn po hezky zahraném voleji.

2:1
pro Simona. Stejně jako v prvním setu. Štěpánek si prohrál své úvodní podání, ale to druhé si udržel. Nyní čistou hrou. Především poslední míč hodně hezky zahraný. Honil Simona po kurtu jako malého kluka, nakonec naběhl na síť a tvrdým volejem přesně zakončil. Zřejmě zatím jeho nejlepší game.

2:0
pro Simona. Francouz je agresivní a Štěpánka vůbec k ničemu nepouští. Zhruba za minutu se dostal na 40:0 a hned následný míč zahrává vítězně a potvrzuje brejk.

1:0
 pro Simona. Štěpánek nezačal nejlépe. Zbytečně chyboval a pustil Simona na shodu. Následně zahrál styl servis-volej, ale jednoduchý míč poslal do sítě. Brejbol Štěpánek neodvrátil a hned na začátku druhého setu opět ztrácí svůj servis.


Začíná druhý set. Na podání Štěpánek.

6:1
Simon získává první set hodně hladce. Sice udělal několik nevynucených chyb a povolil Štěpánkovi dostat se na shodu, ale pak zase začal úřadovat. První setbol nevyužil, ale druhý poslal Štěpánek do pásky a první set tak s přehledem vyhrává mladý Froncouz poměrem 6:1.

5:1
pro Simona. Druhá ztráta podání na straně českého daviscupového reprezentanta. Štěpánek game nezačal vůbec dobře a hned čtyři servisy se mu nepovedly. Byly z toho dvě dvojchyby a nepříjemný stav 0:30. Ve dlouhé výměně pak urval fiftýn na 15:30, ale následný fantastický return Simona přináší Francouzovi další dva brejboly. První odvrátil pěkným volejem, druhý volej na sítí se mu ale už nepovedl.


Oba hráči teď sedí na svých lavicích a občerstvují se. Simon vypadá ledově chladně a soustředěně. Štěpánek jakoby nebyl tak nažhavený.

4:1
pro Simona. Štěpánek se trápí na returnu. Simon se tvrdými údery rychle dostal do vedení 30:0. Pak sice přišla zbytečná chyba na voleji a dvojchyba. Simon ale situaci zvládl a game získal.

3:1
pro Simona. Český hráč si svůj servis napodruhé udržel a dovolil Simonovi jen jeden fiftýn. Snižuje na 1:3. Nicméně Simon má stále výhodu brejku. Štěpánek se teď opíral o kvalitní první servis a i jeho druhé podání mělo patřičné grády.

3:0
pro Simona. Štěpánek vypadá unaveně. Třetí game vyhrává Simon čistou hrou a potvrzuje brejk. Posledních osm míčů patřilo Francouzovi.

2:0
pro Simona. Radek Štěpánek na svém servisu nezačal dobře. Simon se se štěstím dostal do vedení 30:0. Poté parádně doběhl Štěpánkův kraťas a získal tři brejkboly. Hned ten první využil.

1:0
pro Simona. Francouz si své podání udržel a zakončil ze stavu 40:30. Štěpánek ale hraje velice dobře. Nicméně Simon potvrzuje své přízvisko, že je jako zeď, která vše vrací.

Zápas začíná. Na podání Farncouz Simon.

Konec "rozpinkávání", hráči se šli ještě občerstvit a jsou připraveni k zápasu.


Štěpánek své minulé vystoupení proti Federerovi odehrál s raketou Djokoviče a ještě dvě hodiny před dnešním zápasem neměl své věci. Ale ty nakonec dorazily, takže Radek bude hrát lidově řečeno ve svém.


Radek Štěpánek v bílých trenkách a světle modrém triku je konečně ve svém.


Oba borci už jsou na hřišti a rozehrávají se. Gilles Simon ve své obvyklé kombinaci žlutých trenek a černém triku se žlutým pruhem.


Síly změří s Francouzem Gillesem Simonem, se kterým zatím sehrál jeden zápas a na letošním Roland Garros ho hladce porazil ve třech setech, když mu povolil pouhých sedm gamů.


Už tím, že byl z pozice náhradníka povolán mu přineslo 50 tisíc dolarů (necelý milion korun). Nyní si může ještě přivydělat. Pokud Simona porazí, rozroste se jeho konto o dvojnásobek jeho startovného.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události