Fotbal

Brankář Petr Čech se zranil a bude chybět reprezentaci!

Nejlepší gólman uplynulého ročníku ligy mistrů a jasná jednička české reprezentace si natáhl sval na pravé noze.

Informaci potvrdil reprezentační trenér Petr Rada, který tak se svou brankářskou oporou nemůže počítat v nadcházejícím utkání kvalifikace MS 2010, které národní tým odehraje ve středu 19. listopadu v San Marinu počítat.

Trenér Rada byl překvapen...

Podle anglických zdrojů má český brankář problémy s nataženým svalem na pravé noze. Kouč Rada o tomto problému ví, ale byl překvapen, že to vědí i novináři. "Jak to víte?" podivil se Rada. "Mluvil jsem s ním před chvílí, má natažený sval na pravé noze a v zápase se San Marinem opravdu nebude moci nastoupit," dodal. To potvrdil i tiskový mluvčí české reprezentace Lukáš Tuček. "Petr Čech se omluvil trenéru Radovi kvůli svalovému zranění na pravé noze, jež zřejmě souvisí s nedávnými problémy, které mu nedovolily nastoupit v utkání proti Slovinsku. Další podrobnosti ukážou následná vyšetření," řekl.

Čech do Prahy přijede pro trofej

Petr Čech, i když je zraněný, do Prahy přicestuje. "Zúčastní se natáčení slavnostního pořadu, během kterého mu bude předána trofej za vítězství v novinářské anketě Zlatý míč České republiky," řekl jeho manažer Zíka.
V pondělních odpoledních hodinách natočí český brankář rozhovor, během něhož obdrží před kamerami trofej. Od 15 hodin bude oficiálně prezentován jako nový držitel Zlatého míče během tiskové konference na na pražském Strahově.
Petr Čech převezme Zlatý míč, který získal jako nejlepší hráč za sezonu 2007/2008. Čech neměl ani letos velkou konkurenci a soutěž vyhrál už počtvrté v kariéře. Kraluje této anketě nepřetržitě od sezony 2004/05.

Šanci dostane Zítka

Pro Českou reprezentaci není zranění Čecha tak znepokující zprávou, protože tým San Marina patří k nejslabším v Evropě, a tak se dá očekávat, že český brankář nebude mít mnoho práce. Pater Rada místo Čecha povolal Jaroslava Drobného z německé Herthy Berlín, který má v posledních zápasech vynikající formu. "I s ním jsem telefonicky mluvil, nemá problém se k reprezentaci připojit," poznamenal Rada.


I tak se dá předpokládat, že přednost dostane zkušenější Daniel Zítka z Anderlechtu Brusel, který se díky Čechově indispozici se do role jedničky mezi tyčemi. Daniel Zítka naposledy chytal v kvalifikačním utkání proti Slovinsku, které se odehrálo v Teplicích a zkušený gólman v něm předvedl několik vynikajících zákroků a celkově působil velmi jistým dojmem. Český tým navíc vyhrál 1:0.

hrc, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události