Fotbal

Prezident UEFA Platini je v Praze

Velevážená návštěva dnes přistála na letišti Praha-Ruzyně. Přiletěl totiž prezident Evropské fotbalové unie Francouz Michel Platini.

Třiapadesátiletý Platini přiletěl do Prahy z Bukurešti, kde byl rovněž na oficiální návštěvě na pozvání Rumunské fotbalové federace. V Praze na letišti přivítal Platiniho předseda ČMFS Pavel Mokrý v doprovodu generálního sekretáře svazu Rudolfa Řepky. Do Prahy zavítal šéf evropského fotbalu po více než sedmi letech, naposledy se na české půdě v říjnu roku 2001 objevil Platiniho předchůdce Lennart Johansson.

Platiniho čeká řada jednání

"Pan Platini říkal, že je už po celém týdnu a mnoha jednáních dost unavený, ale do Prahy se prý hodně těšil," řekl Řepka.
Šéf UEFA se svými kolegy pak zamířil do hotelu Praha, kde s představiteli svazu poobědvali. Ve tři hodiny odpoledne se Platini setká s vicepremiérem Alexandrem Vondrou, poté jej přijme předseda poslanecké sněmovny Miloslav Vlček. V 19:30 se Platini přesune do hotelu Intercontinental na slavnostní večeři, na niž jsou pozváni i vybraní úspěšní čeští fotbalisté.


Platini se v České republice zdrží do soboty.

hrc, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události