Grygera se veze se na vlně euforie

Reprezentační zadák Zdeněk Grygera pomohl Juventusu k vítezství nad Janovem gólem a asistencí.

Ve včerejším zápase Juvetusu Turín proti FC Janov (4:1) otevřel skóre obránce Juventusu Zdeněk Grygera, když už v sedmé minutě zakončil po přihrávce od Alessandra Del Pierra.

"Měl jsem radost, že jsem dokázal zužitkovat přihrávku a vstřelit branku. Momentálně jsem spokojený s tím, jak hraju. Co se týče zápasu, nebylo to jen o mě. Celé mužstvo hrálo skvěle, všichni jsme v psychické pohodě,“ prohlásil Grygera po zápase.

Teprve druhá trefa

Obránce české fotbalové reprezentace si připsal do statistik teprve druhý gól po více jak roce stráveném v černobílém dresu. Jeho premiérovou trefu v dresu Staré dámy shodou okolností také vsítil do brány Janova. Grygera ovšem neusnul na vavřínech a o dvacet minut později přihrál na další gól Amaurimu.

Janov nakonec prohrál 1:4 a prodloužil sérii neúspěšných zápasů s Juventusem, který porazil naposledy v roce 1991. O výhře 1:0 tehdy rozhodla branka českého útočníka Tomáše Skuhravého.

V Juventusu je spokojený

"V Juventusu jsem velmi štastný a musím za to poděkovat všem hráčům, především Pavlu Nedvědovi, který mi pomáhá nejvíc,“ dodal na závěr ke svému působení v italském velkoklubu Grygera.

Po tomto vítězství se Juventus dostal na úroveň vedoucího Interu Milán, minimálně do víkendu, kdy Inter nastoupí na hřišti desátého Palerma.