Hokej

V souboji o čelo tabulky dominoval Litvínov

V souboji o čelo tabulky dominoval Litvínov
Zdroj: oficiální zdroj

Zlínu pomohl k zisku tří bodů především Leškův hattrick. Litvínov se posunul na druhou příčku v tabulce. Zlín porazil Třinec. Straka řádil proti Liberci. Sparta přehrála Budějovice.

Ve 22. kole hokejové O2 extraligy byly opět k vidění zajímavé výsledky. Diváci se také mohli pokochat dvěma hattricky. Tři góly vsítil plzeňský matador Martin Straka a také zlínský Petr Leška.

Bleskový začátek Zlína znamenal plný počet bodů

Zlínu se vydařil vstup do utkání a v osmé minutě už vedl 2:0. Nejdříve se prosadil kanonýr Leška a ve vlastním oslabení zvýšil vedení domácích Kollár. Ve druhé dvacetiminutovce padlo šest branek, tři na každé straně. Oceláři sice dvakrát srovnali skóre, ale Zlín si před odchodem do šaten vytvořil opět  dvougólové vedení. Nejvíce byl na ledě vidět Leška, který docílil hattricku. V poslední třetině ještě vstřelil kontaktní gól třinecký Květoň, ale domácí odpověděli brankami Kollára a Rachůnka.

RI OKNA Zlín - HC Oceláři Třinec 7:4 (2:0, 3:3, 2:1)
Branky: 3. Leška (Balaštík, Nosek), 8. Kollár (Andrašovský, Hamrlík), 30. Leška (Hamrlík, Köhler), 35. Leška (Balaštík, Köhler), 38. Köhler (Leška, Balaštík), 44. Kollár (Nosek), 57. Rachůnek (Balaštík, Hamrlík) - 25. Polanský (Gureň, Kováčik), 27. Polák (Gureň, Kanko), 35. Tomík (Martynek, Peterek), 42. Květoň (Peterek, Seman). Rozhodčí: Husička, Kubuš (SR) - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 10:10, navíc Leška 10 minut, Kubiš 5 minut + do konce utkání - Malec 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 4191.

Litvínov se bodově dotáhl na první místo

Hostující Slavia, která do Litvínova zavítala posilněna o vítězství na švédským Linköpingem, na své vystoupení v lize mistrů nenavázala a podlehla 4:2.


První třetina sice skončila vyrovnaně 1:1, ale poté převzal otěže utkání Litvínov. Nejdříve se prosadil Jenáček a poté Martin Heinisch nahodil puk téměř z nulového úhlu na branku a ten propadl Svobodovi mezi betony a dokutálel se za čáru. Do třígólového vedení poslal Severočechy Kubinčák, který si položil Svobodu a nedal mu šanci. Slavii už se podařilo jen zkorigovat brankou Hrušky, která ale nic nezměnila na tom, že Litvínov vyhrál a posunul se na druhé místo tabulky.

Litvínov - Slavia Praha 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Bahenský (Zíma), 17. Jenáček (Švarný), 26. Heinisch (Bahenský), 39. Kubinčák (Šlégr) - 14. D. Hruška (Beránek, Vondrka), 46. D. Hruška. Rozhodčí: Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 6258.

V Plzni řádil Straka

Plzeň rozhodla o své výhře nad Libercem hned v úvodním dějství. Na úvodní trefu Straky ještě odpověděl Zíb, ale v závěru třetiny se Západočeši prosadili během čtyř minut hned čtyřikrát. Navíc kapitán domácích Martin Straka završil hattrick. Po první přestávce se trefil do poloprázdné klece Vampola a vstřelil šestou branku Plzně. Ta byla nakonec i poslední trefou v zápase.


Lasselsberger Plzeň - Bílí Tygři Liberec 6:1 (5:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. M. Straka (Fabuš, Benák), 16. M. Straka (Kracík, Vlasák), 17. M. Straka, 18. Vlasák (Pácal), 20. Adamský, 37. Vampola (Kovář) - 13. Zíb (Modrý). Rozhodčí: Mikula - Bryška, Chytil. Vyloučení: 7:14. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6340.

Mladá Boleslav nakonec výhru uhájila

Zajímavé utkání bylo k vidění v mladoboleslavské aréně. Domácí se dostali do vedení na začátku druhé třetiny. To se mezi Lašákovy betony prosadil Petr Barinka, který chytře tečoval Bendovo nahození. Druhou branku Středočechů vsítil Handlovský, který překvapil u tyče nepozorného Lašáka. Boleslav tak po dvou třetinách vedla 2:0 a nic nenasvědčovalo tomu, že se zápas promění v drama.


Pardubice ale ve třetí třetině ožily a dokázaly srovnat krok. Nejdříve skóroval Pivko a v 51. minutě napřáhl od modré Jakub Nakládal a Cháberovi proklouzl puk mezi betony. Utkání se tak muselo rozhodovat v prodloužení. Z toho uplynulo pouze 23 vteřin a bylo rozhodnuto. Boleslav může děkovat Marku Posmykovi, který vymetl levý horní roh Lašákovy branky.

BK Mladá Boleslav - Moeller Pardubice 3:2 v prodl. (0:0, 2:0, 0:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 22. P. Barinka (Benda), 32. Handlovský (Padělek), 61. Posmyk - 46. Pivko (Snopek), 51. Nakládal (Divíšek, Kolář). Rozhodčí: Hodek - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. Diváci: 4100 (vyprodáno).

Sparta přehrála poslední Budějovice

Sparta chtěla v zápase s Českými Budějovicemi naplno bodovat a udržet se v elitní osmičce. Jenže po první dvacetiminutovce prohrávala – brejk hostů úspěšně zakončil Huml. Pražanům ve druhém dějství pomohla k vyrovnání přesilovka. Od modré čáry propálil vše před sebou Vykoukal a při další početní výhodě strhl vedení na stranu holešovického týmu Netík.


Na začátku poslední třetiny Kratěna propasíroval puk za záda gólmana Turka a zvýšil náskok Sparty. Jihočeši ještě zápas zdramatizovali utkání. Ránu Gřegořka chytal Pöpperle do lapačky, ale puk mu vypadl a skončil za brankovou čárou. Domácí si ale těsné vedení už pohlídali i přes závěrečnou power-play Budějovic.

Sparta Praha - Mountfield České Budějovice 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 36. Vykoukal (Ton), 40. Netík (Langhammer, Ton), 46. Kratěna (Výborný, Broš) - 18. Huml (Kůrka, M. Hudec), 51. Gřegořek (Toman). Rozhodčí: J. Kubeš - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 6091.

Energii v poslední minutě vystřelil tři body Kristek

Karlovy Vary prohrávaly s Kladnem po trefě Patery, ale dva zásahy Skuhravého je poslaly do vedení. Z toho se Západočeši radovali jen tři minuty, hostující Hájek totiž na druhé straně využil přesilovou hru. Zápas už mířil do prodloužení když Kristek 43 vteřin před koncem našel mezeru mezi Kopřivovými betony a zajistil Energii všechny body.

Karlovy Vary - Geus Okna Kladno 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Skuhravý (Kumstát), 26. Skuhravý (Kumstát), 60. Kristek (Řezníček) - 11. Patera (Diviš), 29. Hájek (Horna, Frolík). Rozhodčí: Homola - Kalivoda, Pavlovič. Vyloučení: 3:8. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3520.

rk, hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události