Motorsport

Je Hamilton nejlepším pilotem F1? Britové si to nemyslí!

Britští čtenáři volili nejlepšího pilota uplynulé sezony. A světe div se. Jejich jedničkou není krajan Lewis Hamilton, ale Fernando Alonso.

Letošní sezona nedopadla pro španělského pilota nikterak valně. V celkovém pořadí skončil až pátý, navíc ho "drzoun" Hamilton okradl o primát nejmladšího mistra světa v historii formule 1.

Zželelo se Britům nebohého Alonsa?

Španělovu rozbolavělou duši se rozhodli pofoukat britští fanoušci motorsportu, kteří ho vyhlásili nejlepším pilotem sezony. Ačkoliv se šampion Hamilton nechal "předjet" o pouhých 10 bodů, tak porážka na domácí půdě se počítá dvakrát. Pozoruhodného triumfu si hned všimli specializované sportovní evropské deníky La Gazzetta dello Sport (Itálie) a Marca (Španělsko), které mu věnovali titulní stranu.

Hamilton "dostal" svým brazilským vystoupením všechny britské fanoušky, ale nejlepším pilotem pro ně není

Dvojnásobný mistr světa Alonso přitom nebyl  vůbec favoritem této ankety. Navíc vloni opustil stáj McLaren, se kterou se nerozešel v dobrém. Jedním z důvodů byly i časté spory o tom, kdo je v týmu vlastně jednička, jestli on, nebo Hamilton.


Britští fanoušci v anketě, která byla součástí internetové verze prestižních britských novin The Times, "sestřelili" i svoje ostatní zástupce v prestižním seriálu. "Vysloužilec" David Coulthard obsadil 19. místo a Jenson Button skončil pouze o dvě místa před ním.  

Zdroj: oficiální zdroj


Odborník Gordman: Hamilton byl nevyrovnaný

"Alonso nebyl mojí volbou, ale přesto chápu, proč si ho čtenáři vybrali." říká Edward Gordman z deníku The Times, "Měl velmi slabý stroj, přesto on a Renault dokázal obrátit situaci" uvedl jako jeden z důvodů Gordman.


"Hamilton letos vyhrál šampionát a předvedl skvělé řidičské schopnosti, ale také byl často nevyrovnaný a nepřesvědčivý, uvedl Gordman o Hamiltonovi a dodal: "Přesto je stále brzy dělat nějaké závěry."

jud, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události