Tenis

Djokovič smetl Davyděnka a stal se tenisovým králem Šanghaje

Srbský tenista Novak Djokovič porazil ve finále Turnaje mistrů po jednoznačném průběhu Nikolaje Davyděnka z Ruska. Na turnaji s dotací 4,45 milionu dolarů tak Djokovič napravil dojem z loňského vystoupení, kdy ve třech zápasech neuhrál ani set.

Srbský tenista, který začal podávat do utkání, využil hned první příležitosti, aby vzal svému soupeři servis. V tomto duchu se odehrávala i zbývající část úvodního setu. Ačkoliv Djokovič neoplatil svému soupeři potupného "kanára" ze zápasu ve skupině, tak po vítězství 6:1 musela dostat psychika ruského tenisty pořádnou ránu.Davyděnkův návrat do zápasu mu byl platný, jak mrtvému boty

Ve druhé sadě "ukradl" Djokovič svému soupeři servis tentokrát "až" ve třetím setu a dostal se do vedení 2:1. Další brejkbol přišel v desáté hře a jeho autorem byl nečekaně Davyděnko. Ten už v předchozí hře, kdy odvracel dva mečboly, dokázal, že zřejmě potřebuje hrát pod tlakem, aby předváděl svůj nejlepší tenis.

Jenže to byl pouze záchvěv jeho tenisové euforie a Djokovič  mu hned v jedenácté hře oplatil stejnou mincí a opět šel servírovat na vítězství v utkání i turnaji. Tentokrát už šanci nepustil, čistou hrou ukončil zápas a těšil se po hodině a 42 minutách hry z triumfu. Jednadvacetiletý bělehradský rodák se stal posledním vítězem v Šanghaji, od příštího roku se totiž bude tradiční finálový turnaj roku hrát v Londýně. "Jsem šťastný, je to pro mě velký úspěch," radoval se Djokovič po utkání. "Hrálo tu osm nejlepších tenistů na světě, proto tohle vítězství řadím na úroveň svého triumfu na Australian Open," okomentoval svůj úspěch srbský tenista.


Djokovič tak po vítězství na Australian Open a triumfech na turnajích série Masters v Indian Wells a v Římě vybojoval svůj čtvrtý velký titul v tomto roce.

Ve čtyřhře vyhráli Nestor se Zimonjičem

Tenisový Turnaj mistrů ve čtyřhře vyhráli Kanaďan Daniel Nestor a Srb Nenad Zimonjič, kteří v dnešním finále porazili nejvýše nasazené americké bratry Boba a Mika Bryanovy 7:6 a 6:2. Zároveň si tím zajistili post světových jedniček mezi deblisty na konci sezony, který v uplynulých třech letech patřil právě Bryanovým. "Máme za sebou skvělý rok. Občas jsme měli trochu výpadky, ale když jsme hráli dobře, byli jsme těžko k poražení. První místo v žebříčku si zasloužíme," prohlásil Nestor.

Výsledky:

Dvouhra - Novak Djokovič (2 - Srb.) - Nikolaj Davyděnko (4 - Rus.) 6:1, 7:5.

Čtyřhra - Nestor, Zimonjič (2-Kan./Srb.) - B. Bryan, M. Bryan (1-USA) 7:6 (7:3), 6:2.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události