Hokej

Pöpperle: Alespoň jsem tam nestál jako pitomec

Hokejisté Sparty si poradili s nováčkem z Mladé Boleslavi a pozvolna stoupají tabulkou.

Sparťané mají po dlouhé době konečně důvod k úsměvu. Holešovický klub začal vítězit a v tabulce je už na přijatelném šestém místě. Do skvělé formy se dostává především brankář Tomáš Pöpperle, kterému evidentně pomohl odchod konkurenta Tomáše Duby.

Pomohl jim odpočinek

Po reprezentační přestávce odehrála Sparta dvě utkání (doma s Českými Budějovicemi a právě Mladou Boleslaví) a obě vyhrála. Co na tom, že vždy tím nejtěsnějším rozdílem - důležité jsou body.

Souhrn 23. kola extraligy najdete zde.


“Byla pauza, takže jsme měli čas potrénovat a pořádně se připravit na zápasy,“ poznamenal Pöpperle, kterého obránci v obou zmiňovaných utkáních nechali často na holičkách. "Alespoň jsem si zachytal a nestál v bráně jako pitomec," zasmála se sparťanská jednička.

Hokej, nebo kung-fu?

Nejdůležitější zákrok domácího brankáře byl zároveň tím nejdiskutabilnějším. V první třetině vyjel hluboko z brány, aby srazil rozjetého útočníka Brňáka, který se zrovna vracel z trestné lavice a mohl uhánět sám na Pöpperleho…“Viděl jsem, že dostane přihrávku o mantinel. Chtěl jsem tam být první a byl jsem si jistý, že to stihnu,“ řekl nadaný gólman, který po nepříjemně vyhlížejícím střetu zůstal nehybně ležet na ledě. “Ale nešlo o nic hrozného. Naštěstí to nebyl nijak vysoký ani těžký hráč,“ odfrkl si Pöpperle.


Hosté však jeho nadhled nesdíleli a trenér Středočechů Jiří Šejba se vehementně dožadoval gólmanova vyloučení.


"To nechápu. Já jsem odehrál puk a ten hráč do mě narazil. Tak co jsem měl vlastně dělat?" rozhodil rukama brankář Sparty.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události