Motorsport

Kanada se do kalendáře F1 nevrátí, stáje z toho radost nemají

Představitelé Kanady neuspěli se svým pokusem vrátit závod v Montrealu do kalendáře F1 pro příští rok. Zprávu přinesl v pondělí server stanice BBC.

Závod v Montrealu byl vypuštěn ze seriálu formule 1 pro příští rok kvůli obchodním sporům týkajícím se letošní Velké ceny Kanady. V Severní Americe se tak v dalším ročníku neuskuteční ani jedna Grand Prix, již dříve byla totiž vyškrtnuta VC USA, která se konala na okruhu v Indianapolis.


Kanadská delegace složená z vládních činitelů i zástupců komerčního sektoru jednala v posledních týdnech s Berniem Ecclestonem o navrácení závodu do seriálu mistrovství světa.

Neakceptovatelné požadavky

Proč nakonec k dohodě nedošlo? "Nabídka požadovala, aby promotér závodu zajistil vládní nebo bankovní garance ve výši 96,3 milionu liber. Žádná soukromý investor na sebe nechtěl vzít takovou míru rizika vzhledem k omezené možnosti zisku ze závodu," stojí v prohlášení města Montreal.


"Přes veškerou naši snahu jsme nemohli splnit nepřiměřené požadavky vedení F1. Rád bych poděkoval svým kolegům z federální vlády i vlád jednotlivých provincií, stejně jako všem ostatním, kteří se pokoušeli zachránit naši Grand Prix," prohlásil montrealský starosta Gerald Tremblay.

Neradostná zpráva pro stáje

Z neúspěchu při vyjednávání nejsou rozladění jen kanadští funkcionáři, ale především jednotlivé týmy formule 1. Dodavatelé komponentů pro závodní monoposty a sponzoři stájí mají totiž severoamerický trh jako svou prioritu.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události