Fotbal

Ve Spartě budou padat hlavy. Koho byste vyhodili vy? ANKETA

Trenér Chovanec chystá čistku. Poraďte mu, koho má poslat z kola ven.

Pořád stejná písnička. Letenští ostudně prohrají a z úst jejich lodivoda zazní výhružná věta: “V zimě musíme náš kádr překopat. Někteří hráči neodvádějí výkony, aby mohli ve Spartě zůstat…“


Kdo má k vyhazovu nejblíže a koho by se naopak týkat neměl?

GÓLMANI:

Jaromír Blažek
– V týmu zřejmě zůstane, v pozici jedničky nejspíš nikoliv. Jeho výkony působí poněkud “vyčpěle“, svůj zenit má už jednoznačně za sebou. Navíc v žádném zápase této sezony Spartu vyloženě nepodržel.

Matúš Kozáčik
– Chovanec mu nevěří, a tak dává přednost Blažkovi. To slovenský brankář, jenž pravidelně chytal pod Vítězslavem Lavičkou, nenese dobře a asi nikdo by se nedivil, kdyby sám požádal klub, aby mu nedělal problém v odchodu…

Tomáš Grigar
– Pro Spartu je v tuto chvíli zcela nepodstatný. Není to špatný brankář, ale zkrátka nemá kvality na to, aby se mohl stát týmovou jedničkou. Alespoň zatím ne.

OBRÁNCI:

Tomáš Řepka
– Kdoví, jestli by odchod vyhlášeného rabijáta Spartě uškodil, nebo pomohl. Svými výstřelky mužstvu jednoznačně škodí, jenže nic naplat, lepšího obránce na Letné momentálně nemají. Navíc ho milují fanoušci.

Štěpán Kučera
– Přišel z Brugg na roční hostování, trenér Chovanec by ho však měl poslat zpět do Belgie už v zimě. A to prvním rychlíkem…

Marián Had
– Stejný verdikt jako u Kučery. Nedá se nic dělat, tito hráči byli na podzim vůbec nejslabšími články Sparty.

Petr Voříšek
– Kvalitní obránce, to bezesporu. Ale není to vůdce a sám to moc dobře ví. Takže pokud doktor Křetínský v zimě přivede skutečného lídra zadních řad, bude se moct Voříšek soustředit jen na své výkony a bude mužstvu platný.

Jan Krob
– Je nervózní a chybuje, ale totéž se dá bohužel říct i o mnoha jeho spoluhráčích. Pokud na sobě bude soustavně pracovat, může se jednou stát pilířem mužstva.

Ondřej Kúdela
– Na svůj věk je až přehnaně sebevědomý. Jeho výkony jsou hodně nevýrazné, jenže za to si Sparta může víceméně sama. Šanci mu měl dát už Lavička, který Kúdelův potenciál nesmyslně promrhal. Ostatně stejně jako jeho předchůdce Michal Bílek…


ZÁLOŽNÍCI:

Miroslav Matušovič
– Muž na odstřel. Populární “Maty“ sice občas předvede parádní fotbalový kousek, ale jen to nestačí. V týmu patří ke služebně nejstarším a nároky na jeho osobu jsou vyšší než na ostatní. Své formy, kterou měl v Baníku, se momentálně zraněný Matušovič v rudém dresu nikdy ani náznakem nepřiblížil…

Luboš Hušek
– Poctivý fotbalista, jenž si směrem dozadu počíná vždy svědomitě. Ale bohužel také fotbalový dělník, který neumí pořádně nahrát ani vystřelit. Chovanec ho z nouze přesunul do obrany a dobře udělal – v záloze by měl hrát podstatně kreativnější fotbalista. Prosadí se Hušek jako stoper, nebo Letnou tiše opustí?

Karol Kisel
– Má své rezervy, ale je to ryzí bojovník. Navíc umí vystřelit z dálky, což Spartě už mnohokrát dopomohlo k cenným bodům. Zbavit se ho by bylo velkou chybou klubového managementu.

Kamil Vacek
– V soukromí působí velmi nesměle. A bohužel i na hřišti… Ovšem pozor, zlomit hůl nad Vackem by bylo až příliš krátkozraké řešení. Je mladý a jeho talent je nesporný.

Jiří Kladrubský
– Tak tady to je bez debat. Na podzim jasně nejlepšího hráče Sparty čeká na jaře plno práce…

Patrik Berger
– Kdyby se nejmenoval Berger, bylo by hodnocení jeho osoby shovívavější. Jenže nic naplat, velezkušený záložník přicházel s pompou hvězdy, a je z něj jen lehce nadprůměrný záložník. Plusy? Fantastická levačka. Minusy? Pomalost, nevýraznost, vůdčí schopnosti nulové…

Ondřej Kušnír
– Sparta není Žižkov! Zatímco na Viktorce byl možná hvězdou, na Letné je jen hráčem navíc. Kdepak, tohle nebyl dobrý “kauf“.

Martin Zeman
– Šancí zatím dostává poskrovnu, je těžké ho hodnotit.

ÚTOČNÍCI:

Marek Kulič
– V létě s jeho odchodem každý počítal, v zimě si ho představit dokáže jen málokdo. Kulič každý zápas “odjezdí“ a pro obranu soupeře je vždy permanentní hrozbou. Ovšem s produktivitou je trochu na štíru.

Miroslav Slepička
– Je to střelec, ale někdy působí dojmem, že ho fotbal ani nebaví. Tohle by měl změnit, nebo přestane on bavit pražskou Spartu…

Václav Kadlec
– Velký příslib do budoucna.

Bony Wilfried
– Měl smůlu. Když se začal prosazovat do mužstva, zranil se. Pro fanoušky je stále velkou neznámou.

Libor Došek
– Těžko říct, proč se tento habán trenérům Sparty tak znechutil. Většinou vysedává na lavičce a na trávník se podívá jen poskrovnu. Už z toho plyne, že se jeho čas na Letné krátí každým dnem.

Jan Holenda
– Příležitost dostává opravdu minimálně. Bylo by nepatřičné ho nějak hodnotit.

Nejc Pečnik
– “Druhý Holenda“.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události