Sport

Lance Armstrong má před Tour strach z diváků

Americký cyklista Lance Armstrong se obává, že by ho během příští Tour de France mohli napadnout diváci.

Armstrong, který se vrací do závodního kolotoče po tříleté pauze, pro anglický list The Guardian uvedl: "Cítím, že tam jsou vůči mně negativní emoce a určitá agresivita. Kdybych měl věřit tomu, co se píše, hádal bych, že moje osobní bezpečnost je během Tour ohrožená. Cyklistika je sport, při kterém můžete snadno přijít do kontaktu s diváky. Mohu jen doufat, že lidé, i když mě nemají rádi, do závodu nezasáhnou."


Sedminásobný vítěz Tour de France se potýká s nepřízní fanoušků cyklistiky od roku 2005, kdy list L'Equipe oznámil, že Armstrongovy vzorky moči po Tour 1999 obsahovaly stopy nedovolené látky EPO. "Najednou vypukla hysterie a problémem se zabývala i nezávislá komise," uvedl cyklista.


Podle komisařů nedopoval, lidé ve Francii mu ale nevěří


Komise vedená nizozemským právníkem Emilem Vrijmanem však dospěla k závěru, že Armstrong nedopoval. Francouzští fanoušci jsou ale dodnes jiného názoru.

"Rozumím lidem ve Francii i v celé cyklistice, ale skutečnost je taková, že jsem nikdy nedopoval. Nemám co skrývat. Tour jsem vyhrál sedmkrát proto, že jsem tvrdě dřel," dodal.

Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události