Fotbal

Češi nabrali směr San Marino, výhra je povinností

Jediným cílem české fotbalové reprezentace je proti trpaslíkovi nepřipustit komplikace a odvézt si povinné tři body.

Situace českého týmu ve 3. kvalifikační skupině o postup na MS 2010 zatím nevypadá nejlépe. Češi jsou po třech zápasech se čtyřmi body pátí, ale odehráli o jedno utkání méně než jejich soupeři v boji o postup. Právě toto utkání je čeká ve středu na půdě posledního San Marina.

Důležitý první gól

To přes dosavadní domácí porážky ve skupině s Polskem 0:2 a Slovenskem 1:3 dokáže urputnou defenzivou favorizované mužstvo dlouho trápit. "Samozřejmě víme, co je to za soupeře. Nebude to jednoduché. Budou hodně bránit, ale bude to o prvním vstřeleném gólu. Když ho dáme rychle, budeme klidnější," řekl před odletem obránce Zdeněk Pospěch.


"Budou bránit na své polovině a nebudou nám chtít nechat místo, ale musíme se přes ně dostat svou kombinační hrou," potvrdil parťákovu myšlenku Zdeněk Grygera a dodal: "Musíme dát první gól a ten by měl rozhodnout. Přidají se další šance a třeba i branky."

Grygerova speciální nominace

Vzpomněl si tak na poslední měření sil těchto soupeřů, při kterém Češi nasázeli svému soupeři v Liberci hned sedm "kousků". Sám Grygera bude mít v utkání ještě jednu speciální motivaci, přijede se totiž na něj podívat jeho kolega z Juventusu Turín a bývalý reprezentační kapitán Pavel Nedvěd.

Armáda padlých

Trenér národního týmu Petr Rada se bude muset ve středu obejít bez několika důležitých hráčů. Kromě dlouhodobě zraněného Tomáše Rosického jsou mimo hru také brankářská jednička Petr Čech, záložník Jaroslav Plašil a útočník Václav Svěrkoš. Naopak v nominaci dostali šanci neokoukané tváře - slávistický útočník Tomáš Necid a dodatečně povolaný Roman Bednář z anglického West Bromwich Albion.

Bednář se dočkal

Ten přicestoval do Prahy teprve v pondělí večer, ale už se s týmem přivítal a v úterý vyrazil směr Itálie. "Už je to dobré, jsem na pokoji s Michalem Kadlecem, známe se ještě z jednadvacítky," usmíval se Bednář.


Čeští profesionálové nastoupí v San Marinu proti ryzím amatérům, kteří se fotbalem neživí. "To bych si nedovedl představit, vždycky jsem chtěl hrát jen fotbal," dodal Bednář.


Kvalifikační utkání mezi San Marinem a Českou republikou se hraje ve středu v Serravalle od 20.30.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události