Fotbal

Necid s Bednářem netuší, zda se dostanou na hřiště

VIDEO: V jedenáct dopoledne odletěla česká fotbalová reprezentace do San Marina k poslednímu kvalifikačnímu střetnutí v letošním roce. Do letištní haly vkročila i dvě útočná esa.

Trochu nesměle kanonýr Slavie Praha Tomáš Necid a ostřílený borec anglického West Bromwiche Albion Roman Bednář. "Angličan“ Bednář, který byl dodatečně povolán místo zraněného Václava Svěrkoše, v první chvíli nevěděl, kdo mu volá, a tak nezvedl telefon. Až po chvíli volal Radovi zpět.


"Byl jsem nadšený a příjemně překvapený, vůbec už jsem nominaci nečekal," uvedl Bednář před dnešním odletem do italského letoviska Rimini, kde bude tým před středečním zápasem pobývat.


Český útočník prožil v pondělí rušný den. Zrovna za ním dorazila přítelkyně s rodinou, ale on si musel narychlo sbalit věci a přicestovat do Prahy. "Přítelkyně mě vezla asi 50 kilometrů na letiště. Přiletěl jsem v devět večer, ve tři čtvrtě na deset jsem byl na hotelu. Na pokoji jsem s Michalem Kadlecem, s klukama jsem se pak přivítal na snídani," vyprávěl Bednář.

Bednář lituje, že nominace přišla až po Svěrkošově zranění

V reprezentaci zatím pětadvacetiletý útočník odehrál pouze pár minut před dvěma lety v přípravném utkání proti Srbsku. O národním dresu však stále snil a hořekoval nad tím, že ačkoliv se mu daří ve West Bromwichi, tak reprezentační pozvánka ho stále míjí. Teď se konečně dočkal a netrpělivě vzhlíží ke středečnímu utkání, ve kterém by si rád zahrál.


"Samozřejmě, že bych se ve středu rád dostal na hřiště. Doufám, že přichází moje reprezentační šance a já se jí chopím. Ale už jen to, že tady mohu být, je pro mě jedním z dalších krůčků v kariéře. Jen škoda, že je to kvůli zraněnému Vencovi Svěrkošovi," podotkl Bednář, který zatím netuší, zda si ve středu zahraje. "S trenérem Radou jsme zatím ještě o tom, co ode mě očekává, nemluvili, budeme to teprve probírat," podotkl útočník West Bromwiche.

Reprezentační "panic" Necid se těší na svoji premiéru

Zatímco Bednář okusil, jak chutná reprezentační dres na pouhých 21 minut, tak Tomáš Necid je seniorskou reprezentací neposkvrněný. V souboji s fotbalisty z miniaturního San Marina může zažít svoji velkou premiéru. "Dostat se do reprezentace byl vždycky můj sen, je to pro mě velká čest," řekl Necid, který potvrdil raketový vzestup, když na jaře se dostal stěží do základní sestavy průměrného Jablonce.

Necid: Pokud dostanu šanci, budu ji chtít trenérovi splatit

Teď se nadějný útočník, který táhne vedoucí Slavii, dostal do výběru trenéra Rady. Jeho trápíci se útočníci dali v posledních třech zápasech pouze dva góly, když Fenin zmírnil porážku v Polsku (1:2) a  Sionko proti Slovinsku trefil vítězství.


Přesto mladík, který v zimě přestoupí do CSKA Moskva, netuší, zda se dostane na hřiště. "Jestli opravdu nastoupím, záleží na trenérovi. Ale už jen samotná nominace je pro mě poctou," říká velký talent. "Pokud šanci dostanu, budu se snažit trenérovu důvěru splatit," uzavřel Necid.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události